2023-09-01

Zajęcia na Wasze zamówienie: rękodzielnicze, teatralne, umuzykalniające, kreatywne

Specjalnie dla Was uruchamiamy ofertę zajęć grupowych: rękodzielniczych, teatralnych i umuzykalniających. Realizujemy również inne zajęcia na zamówienie indywidualne, w oparciu o nasze zasoby i możliwości.

PROPOZYCJA ZAJĘĆ DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH, DLA SZKÓŁ, PRZEDSZKOLI.

ZAJĘCIA RĘKODZIELNICZE

1. Ceramika

Podczas warsztatu uczestnicy poznają proces tworzenia ceramiki. W czasie trwania warsztatów uczestnicy mają możliwość samodzielnie ulepić talerzyki lub miseczki.

Cena zawiera glinę, proces suszenia, wypał (biskwit i wypał ostry) oraz szkliwienie przez prowadzącego.
Czas oczekiwania na odbiór gotowej pracy: około miesiąca.

Szczegóły ustalane po kontakcie z pracownią plastyczną

2. Malarstwo na szkle

Program warsztatów obejmuje zapoznanie się z technikami malowania, przygotowanie projektu, wykonanie pracy farbami akrylowymi.

Szczegóły ustalane po kontakcie z pracownią plastyczną.


3. Malarstwo na plexi

Szczegóły ustalane po kontakcie z pracownią plastyczną.

4. Zdobienie talerzy ceramicznych

Warsztat, na którym uczestnicy będą malować gotowe naczynia ceramiczne za pomocą farb do porcelany. Na początku zajęć uczestnicy przygotowują projekt, który następnie przenoszą pisakiem na talerz i malują specjalnie przeznaczonymi do tego farbami.

Szczegóły ustalane po kontakcie z pracownią plastyczną.

5. Grafika

Grafiką nazywamy wszystkie techniki umożliwiające przeniesienie dzieła sztuki z pojedynczej matrycy na jedną lub więcej odbitek.
W przypadku grafiki warsztatowej cały proces powstania pozostaje w rękach twórcy – od projektu wstępnego przez wykonanie matrycy po odbicie grafiki o ograniczonym nakładzie. Zajęcia skupią się głównie na technice linorytu i innych możliwościach druku wypukłego, ale też na innych technikach artystycznych bazujących na powielaniu.

Projekty należy przygotować przed warsztatem po konsultacji telefonicznej z instruktorem.

Szczegóły ustalane po kontakcie z pracownią plastyczną.

Zajęcia rękodzielnicze prowadzą: Barbara Kmiecik, Joanna Jaromin, Olga Suder

ZAJĘCIA TEATRALNE - "Z TEATREM NA TY"

Spotkanie z instruktorem, który wprowadzi młodego widza w świat sceny, teatru, filmu. Wyjaśni podstawowe pojęcia, przekaże wiedzę związaną z zachowaniem się na widowni i scenie, opowie o zależnościach między poszczególnymi ludźmi, którzy związani są ze sceną.
Ponadto słuchacze będą mogli poznać podstawowe ćwiczenia związane z prawidłową wymową, interpretacją bajki oraz samodzielnie popracować nad budowaniem postaci w prezentowanym tekście.

Spotkania: pobudzą wyobraźnię dziecka, nauczą panowania nad własnym ciałem, pozwolą na rozwijanie kompetencji wiedzy o teatrze, pomogą w pracy nad kształtowaniem umiejętności posługiwania się językiem ojczystym.

Spotkania i ich tematyka dostosowana jest do wieku słuchacza. Zajęci odbywają się w sali widowiskowej MOKiS.
Zajęcia prowadzi Dorota Ruśkowska.

Szczegóły ustalane po kontakcie z instruktorem.

ZAJĘCIA UMUZYKALNIAJĄCE

Polegają na stymulowaniu rozwoju muzycznego dzieci głównie za pomocą śpiewu i zabaw rytmicznych z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych i ciekawych muzycznych rekwizytów. Uczestnictwo w tego typu zajęciach bardzo korzystnie wpływa na rozwój intelektualny i emocjonalny dzieci

Zajęcia prowadzi Zbigniew Morawski.

Szczegóły ustalane po kontakcie z instruktorem.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Loga Fundusze Europejskie - Polska Cyfrowa, Rzeczpospolita Polska, Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostosowanie strony Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu dla potrzeb osób ze specjalnymi wymogami wraz z jej przebudową oraz projektem graficznym i funkcjonalnym została sfinansowana w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 III Osi Programu – Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z internetu, w tym e usług publicznych w szczególności realizuje cele stworzenia trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym 3.2 "Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej".
Nazwa programu: Cyfrowa [e]nergia w kulturze. Program cyfryzacji Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

© 2020 mokis.myslenice.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zadzwoń