Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu

Dixi Band

Zespół muzyczny "DIXI BAND” założony został w 2014 roku w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu, z inicjatywy Zbigniewa Morawskiego - kierownika ds. artystycznych tej instytucji. Ośmioosobową grupę muzyczną tworzą artyści, których łączy jedna pasja – swing. Udział w próbach i koncerty inspirują do budowania ambitnego repertuaru i podnoszenia poziomu wykonawczego. Zespół zagrał już kilkadziesiąt koncertów, również poza granicami kraju.


"DIXI BAND" buduje swój repertuar przede wszystkim w oparciu o światowe standardy muzyki jazzowej - głównie dixieland`owej. W półtoragodzinnym programie zespołu znalazły się między innymi takie utwory, jak: "HELLO, DOLLY!","OH, LADY BE GOOD" czy "SWEET GEORGIA BROWN". Band nie stroni wszakże od szerszej inspiracji, przejawiającej się sukcesywnym włączaniem do swojego programu innych niż standardy jazzowe utworów. Wśród nich odnajdziemy także znane evergreeny współczesnej muzyki rozrywkowej, zaaranżowane w duchu muzyki jazzowej.

Zespół tworzą muzycy:

Katarzyna Kubiczek - vocal
Zbigniew Morawski - klarnet, saksofon
Piotr Gofroń - banjo, gitary, vocal
Andrzej Stojewski – trąbka
Jacek Morawski - puzon
Marek Moskal - piano
Paweł Stojewski - gitara basowa
Adam Nalepa- perkusja

KONTAKT:
Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu
ul. Józefa Piłsudskiego 20
32-400 Myślenice
tel. 12/ 272-15-11
lub 510-106-093 ( Zbyszek Morawski )

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...