Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu

Nowości. Tkactwo artystyczne i krosna i koraliki. Nabór na zajęcia w roku artystycznym 2021/2022. TKACTWO ARTYSTYCZNE

TKACTWO ARTYSTYCZNE

Zajęcia z tkactwa artystycznego dedykowane dla dorosłych, młodzieży i dzieci (6+). Warsztaty otwarte są zarówno dla początkujących jak i praktykujących już pasjonatów tkactwa. Program zajęć pozwoli na zapoznanie się od strony praktycznej z jedną z najstarszych technik rękodzielniczych. Uczestnicy poznają podstawowe i dekoracyjne sploty tkackie, narzędzia tkackie, zasady kompozycji i tworzenia projektów tkackich, co da im możliwość realizacji własnych, wyjątkowych tkanin gobelinowych pod kierunkiem instruktora. Warsztaty są okazją do rozwoju zmysłu artystycznego i rzemieślniczego, a także – ze względu na swój rękodzielniczy charakter – do rozwoju umiejętności manualnych, szczególnie ważnych u dzieci.
Szczegółowe informacje:
prowadząca: Kasia Kurdziel tel.604085459
Termin zajęć: poniedziałki 17.00-19.00
Cena: karnet na 4 wejścia- 100,00 zł
Praca w małych grupach. Ilość miejsc ograniczona.

 


KROSNA I KORALIKI - PRACOWNIA TKACKA
Do tkania biżuterii koralikowej na krosnach zapraszamy dorosłych i młodzież (11+). Te zajęcia, nawiązujące do indiańskiej artystycznej kultury sprzed tysięcy lat, to czas na poszukiwanie i rozwój własnej kreatywności poprzez łączenie kolorów i kształtów w niepowtarzalne wzory biżuteryjne umieszczane na bransoletkach, wisiorkach, kolczykach. Zapraszamy do zapisów na koralikowanie.

 


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...