2023-05-09

Kinga Piwowarska - SELFIE

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu wraz z autorką zapraszają na finisaż wystawy malarstwa: SELFIE Kinga Piwowarczyk.


W nieco ponad 10 lat od momentu, kiedy magazyn TIME uznał „selfie” za najmodniejsze słowo roku w Galerii Sztuki Współczesnej MOKiS królują bohaterki. Wystudiowane, w swojej „naturalnej” nonszalancji pozują do kolejnych kadrów. Album rozrasta się i zdaje nie kończyć, stylizacje zmieniają się, a my przewijamy rolkę. Patrzą na nas. Rzucają wyzywająco spojrzenia sprawdzając jak szybko jesteśmy w stanie rozpoznać konteksty.


KROWY.
Malarstwo Kingi Piwowarczyk jest bezpretensjonalne jak jej modelki, świeże i dobre.
Zapraszamy, zobaczcie.
Kuratorka wystawy: dr Natalia Nowacka
..................................
Wystawa czynna od 27 kwietnia do 16 maja 2023 r. w Galerii Sztuki Współczesnej Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu
Wydarzenie realizowane w ramach Europejskiej Nocy Muzeów i Galerii 2023
..................................
Kinga Piwowarczyk Artystka urodzona w roku 1970 w Myślenicach. Dyplom na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych obroniła w 1995r., będąc jedną z pierwszych dyplomantek prof. Adama Wsiołkowskiego. Od lat mieszka i wiąże swoje życie prywatne oraz zawodowe z Myślenicami. Artystka spełnia się w wielu dziedzinach sztuki, tworząc dzieła nieszablonowe, będące dla niejednego odbiorcy odskocznią od szarej codzienności. Sama o sobie mówi: Fascynują mnie ludzkie fascynacje. Inspiracje stanowi dla niej sam proces tworzenia kultury przez człowieka, co niejednokrotnie pokazuje tworząc między innymi cyk Selfie oraz obrazy interpretujące wielkie dzieła malarskie, filozoficzne i literackie. Odnosi się do szeroko rozumianej pop-kultury, a już w pracach dyplomowych oraz późniejszych cyklach nawiązywała do znanych i lubianych dzieł kinematografii. Poza malarstwem zajmuje się również fotografią, uwieczniając inspiracje napotkane w drodze podczas swoich licznych podróży po Europie. Tworzy również plakaty, zajmuje się projektowaniem graficznym i architektonicznym. Od 1996r. prowadzi z mężem firmę architektoniczną DOM-PROJEKT S.C. 
 
Loga Fundusze Europejskie - Polska Cyfrowa, Rzeczpospolita Polska, Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostosowanie strony Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu dla potrzeb osób ze specjalnymi wymogami wraz z jej przebudową oraz projektem graficznym i funkcjonalnym została sfinansowana w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 III Osi Programu – Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z internetu, w tym e usług publicznych w szczególności realizuje cele stworzenia trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym 3.2 "Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej".
Nazwa programu: Cyfrowa [e]nergia w kulturze. Program cyfryzacji Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

© 2020 mokis.myslenice.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zadzwoń