Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu

Jan Biczysko DEKAMERON – premiera albumu rysunków 19 listopada godz.18.00

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na prezentację wyjątkowego albumu rysunków Jana Biczysko inspirowanych „Dekameronem“ G. Boccaccia.
W programie wydarzenia:
wykład historycznoliteracki o „Dekameronie“ – Alicja Biczysko
wykład historyka sztuki o. Eugeniusza Grzywacza o rysunkach Autora prezentacja albumu i spotkanie autorskie oraz możliwość zakupienia książki.

Wydany niezwykle starannie, ekskluzywny album z numerowanymi egzemplarzami, zaopatrzony w osobistą rysunkową dedykację autora – inną dla każdego Czytelnika, to zbiór 130 rysunków do „Dekameronu“ Boccaccia, poetyckich i lirycznych.
Każda ze stu opowieści Boccaccia jest zilustrowana tylko jedynym rysunkiem Jana Biczysko, który niczym notatka czytelnika na marginesie książki, dotyczy jakiegoś ważnego spostrzeżenia z przed chwilą przeczytanej przypowieści. Każdy rysunek zaopatrzony jest napisem dotyczącym dnia i kolejności danej opowieści, zawiera także jakiś istotny i bardzo krótki fragment tekstu owego opowiadania, na który zwrócił uwagę autor rysunków. Jeden rysunek i jedno maleńkie zdanie, ze stu opowieści – to niezwykła synteza ogromnego przecież dzieła Boccaccia, ale równocześnie to także główna cecha dążącego do syntezy twórczości malarskiej Jana Biczysko.
Na wydarzenie zapraszają:
Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka,
Miasto i Gmina Myślenice,
Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu
Autor wystawy – Jan Biczysko

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...