Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu

DZISIAJ z pracowni Artystów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Wernisaż wystawy.

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu,  autorzy: Natalia Buchta, Marcin Czaja, Kamil Kuzko, Szymon Nowak, Monika Pawłowska, Jan Podgórski, Edyta Sobieraj, Radosław Szlęzak, kurator Przemysław Wideł, zapraszają na wernisaż wystawy:  DZISIAJ Z pracowni Artystów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Uczestnicy wystawy, których prace można oglądać od 24 września do 24 października 2021 w Galerii Sztuki Współczesnej Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu, to ludzie, którzy w którymś momencie życia postanowili związać swoje życie ze sztuką. Dzisiaj tworzą, pracują, uczą, kreują krakowskie środowisko zebrane wokół Akademii Sztuk Pięknych, tworząc współczesność sztuki, krakowskiej, polskiej, światowej.

Wystawa Dzisiaj, jest pokazem, tego co najświeższe, często premierowe. Realizacje wybrane z pracowni ósemki Artystów otwierają przed nami świat tego, co dziś zajmuje Artystów, czym żyją, na co zwracają uwagę, co ich inspiruje, niepokoi, mierzi… jak odpowiadają na codzienność, wokół czego orbituje ich uwaga.

Każdy z prezentowanych Artystów przedstawia nam zupełnie inną perspektywę, zabiera w odmienne rejony kosmosu możliwości twórczej ekspresji, którego horyzont tylko się rozszerza.
Wystawa Dzisiaj, jest zatem swego rodzaju podróżą pomiędzy kolejnymi wymiarami tego multiwersum.

Zapraszamy!

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...