Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu

MOKiS: Życie bławatka

Sierpień w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu minął pod znakiem ceramiki. W ramach II Myślenickiego Festiwalu Ceramiki, którego pomysłodawczynią jest Natalia Nowacka, można było nie tylko lepić z gliny, ale także spróbować swoich sił na kole garncarskim. Wszystko pod opieką wykwalifikowanych instruktorów i twórców, którzy na co dzień tworzą z gliny.


Myślenicki Festiwal Ceramiki, to wakacyjne wydarzenie, które po raz pierwszy odbyło się w 2017 roku. Festiwalowi towarzyszy cykl spotkań, warsztatów i wystaw. W tym roku w holu wystawienniczym Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu w ramach Festiwalu Ceramiki można obejrzeć wystawę prac Ewy Wróbel pn. „Życie bławatka”. Wystawa to zbiór ceramicznych dokonań autorki. Tytułowy bławatek, to ceramiczna rzeźna połączona z bibułkowym papierem – całość tworząca kruchy, lecz piękny bławatek.


- Wystawa pokazuje jak niezwykle inspirującą materią jest glina. Jej szerokie zastosowanie i możliwość łączenia z innymi tworzywami, sprawiają że z roku na rok, choć wciąż w kręgu twórczości z gliny, kolejne wystawy i autorzy zaskakują niezwykłą wrażliwością i pięknem – mówi Piotr Szewczyk, zastępca dyrektora MOKiS.


Trwający dwa tygodnie II Myślenicki Festiwal Ceramiki spotkał się z niezwykłym zainteresowaniem i przyjęciem ze strony mieszkańców Myślenic i nie tylko. Choć słoneczna wakacyjna aura sprzyjała raczej plażowaniu, to jednak znalazło się spore grono miłośników ceramiki.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...