Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu

Wernisaż wystawy: Kwiaty Polskie. Myślenickie kwiaty.

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza serdecznie na wernisaż wystawy „Kwiaty Polskie. Myślenickie kwiaty”, który odbędzie się 25 listopada (piątek) o godz. 17.00 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. Na wystawie zaprezentowane zostaną tradycyjne ozdoby bibułkowe przygotowane przez 9 twórców z Wiśniowej, Skomielnej Czarnej, Tokarni i Wierzbanowej.

Zdobnictwo bibułkowe będące w wielu rejonach naszego kraju zaledwie ciekawostką etnograficzną, na ziemi krakowskiej (w szczególności żywieckiej i myślenickiej), a także kilku innych obszarach Polski ma jeszcze grono autentycznie oddanych tej sztuce entuzjastów.
Tradycyjne zdobienia wnętrz mieszkalnych sięga w Polsce końca XIX i pierwszych lat XX wieku. Z okazji świąt i rodzinnych uroczystości przebogatym zdobieniem obrazów i stołów nadawano izbie wygląd prawdziwie odświętny i kolorowy.
Taka też będzie nowa ekspozycja w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. Galeria Sztuki Współczesnej na tych klika chwil zamieni się w pięknie przybraną XIX wieczną izbę.
Serdecznie zapraszamy do udziału w wernisażu.
25.11.2016 r., godz. 17.00
Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu
ul. Piłsudskiego 20, 32-400 Myślenice

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...