2022-09-07

SZCZEPIONKA na COVID-19: fakty i mity. Ile potrwa pandemia? Gość: Marcin Zawrotniak/ ZA BURTĄ PYTAŃ

emat szczepionek wzbudza liczne dyskusje i nie jest pozbawiony kontrowersji. Wokół szczepionek na Covid-19 powstaje wiele fake newsów, a Internet oblegają zdjęcia i historie pacjentów z rzekomymi powikłaniami poszczepiennymi. Jaka jest prawda? Czy AstraZeneca to rzeczywiście tak słaba szczepionka? Dlaczego internetowym trollom zależy na rozsiewaniu nieprawdziwych informacji o pandemii i szczepieniach? Jak długo przyjdzie nam jeszcze żyć w pandemicznej rzeczywistości? Ilu ludzi musi się zaszczepić, by zakończyć trwającą od ponad roku pandemię? Co zawiera „covidowa” szczepionka? Na te pytania odpowiedział dr Marcin Zawrotniak z Myślenic, doktor nauk biologicznych (ze specjalnością biochemia), biofizyk, ratownik medyczny. Adiunkt w Zakładzie Biochemii Porównawczej i Bioanalityki na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ. Od 10 lat jego tematyka badawcza skupia się na zagadnieniach na pograniczu immunologii i mikrobiologii. Podcast prowadzi Adrian Burtan.

Loga Fundusze Europejskie - Polska Cyfrowa, Rzeczpospolita Polska, Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostosowanie strony Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu dla potrzeb osób ze specjalnymi wymogami wraz z jej przebudową oraz projektem graficznym i funkcjonalnym została sfinansowana w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 III Osi Programu – Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z internetu, w tym e usług publicznych w szczególności realizuje cele stworzenia trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym 3.2 "Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej".
Nazwa programu: Cyfrowa [e]nergia w kulturze. Program cyfryzacji Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

© 2020 mokis.myslenice.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zadzwoń