2023-01-20

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY - seans AIDA

Kino Muza zaprasza 24 stycznia 2023r. godz. 19:30 na seans filmowy pt. "AIDA"

AIDA - Jak daleko się posuniesz by ocalić tych, których kochasz?

Akcja filmu rozgrywa się w lipcu 1995 w Srebrenicy. Do miasta wkraczają oddziały serbskie gen. Ratko Mladicia. Aida (Jasny Đuričić) pracuje w bazie ONZ, wokół której gromadzą się tysiące cywilów. Szukając w tłumie męża i synów, wierzy, że uda jej się kogoś przekonać, komuś wytłumaczyć, wybłagać jeden podpis, wynegocjować życie. Ta wstrząsająca, chwytająca za gardło, do głębi poruszająca opowieść o samotności ofiary zbiera rewelacyjne recenzje i rozpala emocje widzów.

Film został wyróżniony nagrodą Złotej Pomarańczy dla najlepszego filmu na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Antalyi. Obraz został zgłoszony do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego i znalazł się w gronie nominowanych. W 2022 film zwyciężył w czterech kategoriach Polskich Nagród Filmowych (film, reżyseria, scenariusz i montaż).

Dołącz do nas 24 stycznia o godz. 19:30 - spotkanie poprowadzi miłośniczka filmów i podróży, Pani Krystyna Łętocha.

Uczestnictwo w takim seansie to nie tylko okazja do poznania ciekawych i nagradzanych dzieł światowej i rodzimej kinematografii, ale również przestrzeń dialogu i refleksji nad związkami kina i sztuki, a także otaczającej nas rzeczywistości.

Zaproś na to wydarzenie znajomych z facebooka

Bilety do nabycia w kasie MOKiS oraz na www.kino.myslenice.pl

Loga Fundusze Europejskie - Polska Cyfrowa, Rzeczpospolita Polska, Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostosowanie strony Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu dla potrzeb osób ze specjalnymi wymogami wraz z jej przebudową oraz projektem graficznym i funkcjonalnym została sfinansowana w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 III Osi Programu – Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z internetu, w tym e usług publicznych w szczególności realizuje cele stworzenia trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym 3.2 "Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej".
Nazwa programu: Cyfrowa [e]nergia w kulturze. Program cyfryzacji Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

© 2020 mokis.myslenice.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zadzwoń