2018-05-08

Noc Galerii w MOKiS

W piątek 18 maja, po raz drugi Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu organizuje EUROPEJSKĄ NOC GALERII. Wydarzenia przewidziano na cały piątkowy wieczór, a ekspozycje przygotowane na to wystawiennicze święto będą otwarte dla zwiedzających do godziny 24.00.

 

Babel 2016

 Ten szczególny wieczór i noc rozpoczną się o godzinie 18.00 wernisażem wystawy myśleniczanina, Andrzeja Boryczki  pn. "Babel 2016". Na wystawie obejrzymy obrazy zainspirowane podróżą autora do Maroka.  Andrzej Boryczko, to znany w Myślenicach kolekcjoner, pasjonat lokalnej historii i uznany działacz społeczny. Prezes zarządu Stowarzyszenia „Wspólnota Myślenice” oraz PTH odział w Myślenicach.

5 tysięcy kilometrów w godzinę

To jednak nie jedyna podróż jaką odbędziemy tego wieczora. W kolejną zabierze nas Konrad Cygal (tenor liryczny), który  wraz z grającą na fortepianie Rasikamon Siyapong zaprezentuje repertuar klasycznych pieśni w różnych językach świata.  Początek o godz. 18.45.

- Konrad Cygal, to pochodzący z powiatu myślenickiego śpiewak, który jako licealista współpracował z Myślenickim Ośrodkiem Kultury i Sportu. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach, a obecnie studentem w klasie śpiewu o specjalności teatr muzyczny na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Wykonawczych w Graz (Austria). Koncert będzie niezwykłym doświadczenie muzyczne pod tytułem "5 tysięcy kilometrów w godzinę" – wyjaśnia Piotr Szewczyk, zastępca dyrektora MOKiS.

Idea, Forma, Warsztat

O godzinie 20.00, tuż po zakończeniu koncertu,  zaplanowany został wernisaż wystawy Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie  pn. "Idea, Forma, Warsztat". Profesorowie, absolwenci i studenci zaprezentują prace czterech pracowni warsztatowych: Pracowni Rzeźby w Drewnie, Kamieniu, Ceramice i Metalu. Wystawa zbiorowa 39 autorów gromadzi prace z lat 1992-2016, wystawa towarzyszy obchodom jubileuszu 200-lecia Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. 

Noc Muzeów z Niepodległością

Piątkowy wieczór w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu będzie poprzedzał zaplanowaną na sobotę 19 maja Nocy Muzeów 2018, która odbędzie się w Muzeum Niepodległości w Myślenicach.  Kierownictwo Muzeum zaplanowało liczne atrakcje i niespodzianki z których będzie można skorzystać podczas tej wyjątkowej muzealnej nocy. Oba wydarzenia stanowią wspólny dwudniowy cykl. Piątek i sobota w Myślenicach upłyną pod znakiem niezwykłych kulturalnych doznań.

Loga Fundusze Europejskie - Polska Cyfrowa, Rzeczpospolita Polska, Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostosowanie strony Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu dla potrzeb osób ze specjalnymi wymogami wraz z jej przebudową oraz projektem graficznym i funkcjonalnym została sfinansowana w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 III Osi Programu – Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z internetu, w tym e usług publicznych w szczególności realizuje cele stworzenia trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym 3.2 "Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej".
Nazwa programu: Cyfrowa [e]nergia w kulturze. Program cyfryzacji Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

© 2020 mokis.myslenice.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zadzwoń