2017-09-26

wystawa FOTOGRAFIA ORGANICZNA

zaprasza na wystawę powarsztatową FOTOGRAFIA ORGANICZNAEfekt pracy międzypokoleniowych warsztatów, które w maju i czerwcu 2017 r. prowadziła w MOKiS Karina Kiczek 22 września 2017 r. (piątek) g. 18.00Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportuul. Piłsudskiego 20.

Czytaj więcej

2017-09-08

Interferencje, wernisaż interdyscyplinarnej wystawy

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na:   wernisaż interdyscyplinarnej wystawy: INTERFERENCJE wernisaż jednej pracy, który odbędzie się 15 września (piątek) o godz. 18.00 w MOKiS.   Wystawa, w której udział biorą absolwenci i pedagodzy Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu wyróżnia się bogactwem prezentowanych technik plastycznych, różnorodnością podejmowanych tematów, odmiennością artystycznej narracji. Poszczególne prace z jednej strony prowadzą ze sobą ożywiony dialog, wspierają się, z drugiej pozostają w konflikcie, istotnym jest dla nich jednak wspólny mianownik – miasteczko położone u podnóża dwóch monumentalnych budowli: Zamku i Klasztoru Karmelitów Bosych, w którym rozpoczynali swoją przygodę ze sztuką. 

Czytaj więcej

2017-04-24

Szkice z podróży

Minęły prawie cztery lata od śmierci Krzysztofa Marciniaka. W kwietniu 2014 roku dobiegła do nas ta smutna wiadomość. Odszedł młody, utalentowany artysta. Zostawił jednak po sobie niezwykłe dziedzictwo talentu i wrażliwości. Część z prawie sześciu tysięcy pozostawionych prac można oglądać w holu wystawienniczym Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu, a już w najbliższy piątek 28 kwietnia o godz. 18.00 podczas specjalnego spotkania w MOKiS posłuchać refleksji Rafała Zalubowskiego o twórczości Marciniaka.

Czytaj więcej

2017-01-31

Picasso, Miró i Dali w MOKiS

 26 stycznia w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu...

Czytaj więcej

2016-11-29

Kwiaty Polskie po wernisażu

Szanowni Państwo,za nami wernisaż wystawy Kwiaty Polskie. Myślenickie kwiaty.Serdecznie dziękujemy wszystkim za liczną obecność.Tych, którzy nie mieli jeszcze okazji obejrzeć wystawy zapraszamy do połowy stycznia 2017 roku do Galerii Sztuki Współczesnej MOKiS.W załączeniu przekazuje informację prasową wraz z dokumentacją foto do wykorzystania w Państwa mediach.  

Czytaj więcej

2016-11-28

Kwiaty polskie. Wystawa otwarta.

W Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu spotkali się miłośnicy tradycyjnych ozdób bibułkowych. W ramach pokonkursowej wystawy „Kwiaty Polskie. Myślenickie kwiaty” zaprezentowano najciekawsze ozdoby przygotowane przez dziewięciu twórców z Wiśniowej, Skomielnej Czarnej, Tokarni oraz Wierzbanowej. Podczas wernisażu organizatorzy konkursu wręczyli zwycięzcom nagrody finansowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Myślenice oraz Gminę Myślenice. Przerywnik muzyczny przygotowali uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Myślenicach. W tegorocznym konkursie jury zwróciło szczególną uwagę, że w okresie kiedy nasz kraj jest członkiem Wspólnoty Europejski podtrzymywanie tradycji ludowej, do której należy również zdobnictwo bibułkowe – jest naszym wielkim obowiązkiem. Tego typu konkursy i inicjatywy służą zachowaniu naszej odrębności kulturowej, a zatem i tożsamości narodowej.

Czytaj więcej

2016-11-18

Wernisaż wystawy: Kwiaty Polskie. Myślenickie kwiaty.

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza serdecznie na wernisaż wystawy „Kwiaty Polskie. Myślenickie kwiaty”, który odbędzie się 25 listopada (piątek) o godz. 17.00 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. Na wystawie zaprezentowane zostaną tradycyjne ozdoby bibułkowe przygotowane przez 9 twórców z Wiśniowej, Skomielnej Czarnej, Tokarni i Wierzbanowej.

Czytaj więcej

2016-09-15

RADOŚNIE O POLSCE PLENER ARTYSTYCZNY 2016

V MIĘDZYNARODOWY HONOROWY PATRONAT:BURMISTRZ MIASTA I GMINY MYOELENICE MACIEJ OSTROWSKIZAPRASZAMY NA WERNISAŻ WYSTAWY POPLENEROWEJ /cz. I//WYSTAWA W CAŁOŚCI ZOSTANIE ZAPREZENTOWANAW RAMACH OBCHODÓW ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 11 LISTOPADA/„Akordeon na Drabinie” - niezapożyczone melodieNuta artystyczna z filmowo-ilustracyjnym akcentem.Koncert kompozycjiTomasza Drabiny.17 września /sobota/ godz. 18.00 MOKIS

Czytaj więcej

2016-06-14

Wernisaż wystawy malarstwa Bruna Wioski pt." Dwoistość"

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Bruna Wioski pt." Dwoistość"Wernisaż wystawy : 17 czerwca /piątek /br. godzina 16.00Galeria Sztuki Współczesnej MOKiSwystawa czynna do 8 lipca.Komisarz wystawy M. Anita Werner Serdecznie zapraszamyDyrektor i pracownicy MOKIS

Czytaj więcej

2016-05-24

Wernisaż wystawy Malarstwa Tomasza Nowaka

Myślenicki Ośrodek Kultury i SportuSerdecznie zaprasza na wernisaż wystawy Malarstwa Tomasza Nowaka 2 czerwca br.  /czwartek/ godz. 18.00 Galeria Sztuki Współczesnej Mokis.  

Czytaj więcej

2016-04-29

Rzeźby Aleksandra Majerskiego i Malarstwa Anny Baran

Wernisaż wystawy Rzeźby Aleksandra Majerskiego i Malarstwa Anny Baran /Muzyka i animacja: Krzysztof Augustyn, Komisarz wystaw: Małgorzata Anita Werner/ 5 maj /czwartek/ godz. 18.00 Foyer i Galeria Sztuki Współczesnej Mokis.

Czytaj więcej

2016-04-19

Wystawa malartwa Barbary Arabskiej

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu Serdecznie zaprasza na wystawę malarstwa Barbary Arabskiej Galeria Sztuki Współczesnej MOKiS, Finisaż: 5 maja /czwartek/ godz. 18.00 Wystawa czynna od 13.04. do 05.05. 2016r.

Czytaj więcej

<
3 / 5
>
Loga Fundusze Europejskie - Polska Cyfrowa, Rzeczpospolita Polska, Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostosowanie strony Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu dla potrzeb osób ze specjalnymi wymogami wraz z jej przebudową oraz projektem graficznym i funkcjonalnym została sfinansowana w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 III Osi Programu – Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z internetu, w tym e usług publicznych w szczególności realizuje cele stworzenia trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym 3.2 "Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej".
Nazwa programu: Cyfrowa [e]nergia w kulturze. Program cyfryzacji Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

© 2020 mokis.myslenice.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zadzwoń