2022-09-29

Podsumowanie Letnich Zajęć Twórczych

Nie tylko liczby mówią same za siebie. Trzecia edycja Letnich Zajęć Twórczych zakończona sukcesem, a lato w Myślenicach obfitowało w różnego rodzaju wydarzenia, toteż mieszkańcy po raz kolejny mogli poznać kulturę z całego świata dzięki Międzynarodowym Spotkaniom z Folklorem.

W imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice podziękowania za całokształt pracy w okresie letnim złożył zastępca burmistrza Mateusz Suder.

Wakacje dobiegły już końca. Wraz z końcem sierpnia zakończyły się trwające już od czerwca Letnie Zajęcia Twórcze i Sensoryczne Lato w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. Była to trzecia edycja letnich zajęć w MOKiS, która w formie stacjonarnej oferowała całodzienne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy zostali podzieleni tradycyjnie na dwie grupy wiekowe i aż 9 turnusów, z których każdy trwał tydzień i był wypełniony bardzo kreatywnymi zajęciami.

W tym roku zajęcia spotkały się ponownie z bardzo dobrym odzewem nie tylko ze strony uczestników, ale także ich opiekunów. Zwracali oni szczególną uwagę na różnorodność, atrakcyjność oferty przygotowanej przez Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu. Do miejsc gdzie odbywały się zajęcia dołączyła również filia - Wiejski Dom Kultury w Głogoczowie, gdzie przez dwa tygodnie wakacji dzieci i młodzież chętnie korzystały z różnych propozycji. To, co budziło duże zadowolenie, to również fakt, że dzieci przez pięć dni w tygodniu miały zorganizowany pobyt w MOKiS, na Krytej Pływalni Aquarius, w Kinie Muza oraz w plenerze na Zarabiu i podczas wycieczek.

- Chcemy serdecznie podziękować za ten ogrom pracy włożony nie tylko w organizację i wcześniejsze przygotowania do Międzynarodowych Spotkań z Folklorem, ale przede wszystkim za tak bogatą ofertę dla naszych najmłodszych mieszkańców. Zaangażowanie instruktorów oraz dyrekcji Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu było widoczne w każdym dniu projektu "Sensoryczne Lato", stąd też tak liczna frekwencja i zapytania o kolejne tego typu warsztaty. Cieszymy się, że swoim podopiecznym daliście Państwo to co najlepsze, poświęcając czas nie tylko na zabawę, ale również rozwój i naukę nowych rzeczy, nierzadko przydatnych w życiu codziennym. Gratulujemy pomysłowości i liczymy na podobny wachlarz zajęć w kolejnym roku - mówił na spotkaniu podsumowującym zastępca burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Mateusz Suder.

W sumie w całym projekcie przez 9 tygodni wakacji wzięło udział blisko 400 uczestników z terenu Gminy Myślenice w wieku od 6 do 12 lat oraz naszych najmłodszych gości z Ukrainy. Do realizacji zajęć ruchowych, artystycznych, rekreacyjnych było w sumie zaangażowanych 15 instruktorów, którzy przeprowadzili łącznie imponującą liczbę 800 aż jednostek zajęciowych.

Każdy nowy tydzień był dla uczestników okazją do wzajemnych spotkań, wspólnych zabaw i integracji, rozwijania swoich pasji i kreatywności. Zajęcia odbywały się w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu, na Krytej Pływalni Aquarius, w Kinie Muza w Myślenicach oraz w plenerze na myślenickim Zarabiu. Letnie Zajęcia Twórcze i Sensoryczne Lato zostały współfinansowane z budżetu Miasta i Gminy Myślenice. Dziękujemy dotychczasowym uczestnikom za bardzo aktywny udział a instruktorom za niesamowite zaangażowanie!

Tekst i fot. UMiG Myślenice
 
Loga Fundusze Europejskie - Polska Cyfrowa, Rzeczpospolita Polska, Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostosowanie strony Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu dla potrzeb osób ze specjalnymi wymogami wraz z jej przebudową oraz projektem graficznym i funkcjonalnym została sfinansowana w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 III Osi Programu – Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z internetu, w tym e usług publicznych w szczególności realizuje cele stworzenia trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym 3.2 "Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej".
Nazwa programu: Cyfrowa [e]nergia w kulturze. Program cyfryzacji Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

© 2020 mokis.myslenice.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zadzwoń