2022-08-17

Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka

Repertuar Reprezentacyjnego Folklorystycznego Zespołu Miasta i Gminy Myślenice - Zespołu Pieśni i Tańca "Ziemia Myślenicka", to umiejętne połączenie niezwykle pięknego polskiego folkloru (opracowanego scenicznie) w barwne emocjonujące widowisko.

Kilkudziesięcioosobowy skład wykonawców pracuje w trzech sekcjach: baletowej, wokalno-tanecznej, i instrumentalnej. „Ziemia Myślenicka” jest niesamowicie barwną wizytówką miasta i całego regionu. W jej repertuarze są tańce i śpiewy ze wszystkich stron kraju. Wysoki poziom wykonawczy zespołu przyciąga na jego występy liczną widownię – zarówno lokalną, krajową, jak i zagraniczną. „Ziemia Myślenicka” wielokrotnie odbywała tournée po krajach europejskich, koncertowała także w Japonii, Indiach i Chinach.
Prezentowany od lat program wzbogacają wiernie odtworzone, pełne kolorowych zdobień kostiumy ludowe, odpowiadające charakterowi danego regionu. Naszym niewątpliwym atutem jest prawdziwa kapela ludowa złożona z profesjonalnych muzyków.
Występy "Ziemi Myślenickiej" cieszą się powodzeniem i uznaniem wśród publiczności krajowej i zagranicznej. ZPiT "Ziemia Myślenicka", to sprawdzona i doświadczona grupa artystów profesjonalnych i amatorów.
Kanał facebook Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka

Loga Fundusze Europejskie - Polska Cyfrowa, Rzeczpospolita Polska, Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostosowanie strony Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu dla potrzeb osób ze specjalnymi wymogami wraz z jej przebudową oraz projektem graficznym i funkcjonalnym została sfinansowana w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 III Osi Programu – Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z internetu, w tym e usług publicznych w szczególności realizuje cele stworzenia trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym 3.2 "Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej".
Nazwa programu: Cyfrowa [e]nergia w kulturze. Program cyfryzacji Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

© 2020 mokis.myslenice.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zadzwoń