2023-03-28

Razem dla Frania Foremnego. Walczymy o życie! Charytatywny Turniej Szachowy w WDK Głogoczów

W najbliższą sobotę 1 kwietnia w Wiejskim Domu Kultury w Głogoczowie odbędzie się wydarzenie charytatywne wspierające powrót do zdrowia młodego mieszkańca Głogoczowa.

Od października ubiegłego roku społeczność Głogoczowa, walczy o życie i zdrowie małego Frania chorego na neuroblastomę.

Wszystkie ręce na pokład – to hasło determinowało działania uczniów i nauczycieli, strażaków, gospodynie, przedstawicieli organizacji pozarządowych i mieszkańców niezrzeszonych. Informacja o jego walce o życie i walce jego rodziny o niego obiegła cały kraj.Przedstawiano go w mediach lokalnych i ogólnopolskich.

Dzisiaj słyszymy, że Franio zdrowieje, choroba jest w remisji. Ale...
Neuroblastoma jest choroba wysokiego ryzyka, która często nawraca, dlatego to nie koniec leczenia. Przed malcem 5 miesięcy immunoterapii i rodzice chcieliby aby Franio zakwalifikował się na szczepionkę przeciw wznowie nowotworu. W chwili obecnej szczepionka dostępna jest tylko w Stanach Zjednoczonych.

Wszystko do tej pory udało się dzięki wsparciu Was wszystkich, bez tego nie dalibyśmy rady, jesteśmy blisko celu. Już nieśmiało zaczynamy myśleć o normalnym życiu, które jeszcze długo będzie toczyło się między szpitalem a domem, ale szansa na normalność zaczęła być widoczna.” - piszą bliscy Frania.

Ciągle jeszcze potrzebne są środki finansowe, dlatego społeczność Głogoczowa nie ustaje w wymyślaniu coraz nowych form wsparcia: licytacje, udostępnienia, zbiórki.

Józef Kaczor – instruktor z WDK wraz z Małgorzatą Jamrozik z Myślenickiej Akademii Talentów oraz szachistami z okolic zapraszają na charytatywny turniej szachowy 1 kwietnia br. do sali widowiskowej w Głogoczowie.

Podczas rozgrywek w trzech kategoriach wiekowych będzie można wesprzeć zbiórkę na rzecz leczenia Frania.
W holu ośrodka kultury będziemy oferować sadzonki roślin doniczkowych. To nasza znana już wszystkim Wiejska Darmowa Kwiaciarnia ! Za możliwość wybrania pięknych kwiatów również oczekujemy datku do Franiowej puszki.

Zapraszamy serecznie do włączenia się w akcję. Dobro wraca.

Loga Fundusze Europejskie - Polska Cyfrowa, Rzeczpospolita Polska, Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostosowanie strony Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu dla potrzeb osób ze specjalnymi wymogami wraz z jej przebudową oraz projektem graficznym i funkcjonalnym została sfinansowana w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 III Osi Programu – Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z internetu, w tym e usług publicznych w szczególności realizuje cele stworzenia trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym 3.2 "Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej".
Nazwa programu: Cyfrowa [e]nergia w kulturze. Program cyfryzacji Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

© 2020 mokis.myslenice.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zadzwoń