2022-11-10

Muzyczna Podróż – Polska – Węgry – Czechy

Polish Art Philharmonic
Dyrygent Krzysztof Meisinger
W dniach 11. i 12. listopada 2022 r. orkiestra Polish Art Philharmonic pragnie zabrać swoich słuchaczy i melomanów w niezwykłą podróż po krajach Gurpy Wyszechradzkiej prezentując utwory trzech wybitnych kompozytorów – Belli Bartoka – Divertimento na Orkiestrę smyczkową BB.118, Leosa Janacka – Suitę „Idyll” oraz Wojciecha Kilara „Orawę” realizując swój kolejny muzyczny projekt.

Celem zadania jest kultywowanie tradycji i najwybitniejszych osiągnięć wielowiekowego dziedzictwa polskiej oraz europejskiej kultury muzycznej, przy jednoczesnej próbie poszukiwania oryginalnych środków ekspresji artystycznej. W programie znalazły się utwory o najwyższym stopniu trudności dla orkiestr kameralnych.

Od lat Polish Art Philharmonic skupia się na promowaniu muzyki polskiej, a także popularyzacji muzyki nowej jako przemian cywilizacyjnych, którym podlega współczesna Polska. Pierwszy z koncertów odbędzie się w Sali Widowiskowej Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu o godzinie 16.30 w ramach obchodów Święta Niepodległości 11 listopda. 12 listopada Myślenicka orkiestra po raz pierwszy zawita w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie i wykona koncert o godzinie 18stej.

Wstęp na obydwa wydarzenia jest bezpłatny. W Myślenicach obowiązują bezpłatne bilety wstępu do odbioru w kasie MOKiS.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

Loga Fundusze Europejskie - Polska Cyfrowa, Rzeczpospolita Polska, Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostosowanie strony Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu dla potrzeb osób ze specjalnymi wymogami wraz z jej przebudową oraz projektem graficznym i funkcjonalnym została sfinansowana w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 III Osi Programu – Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z internetu, w tym e usług publicznych w szczególności realizuje cele stworzenia trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym 3.2 "Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej".
Nazwa programu: Cyfrowa [e]nergia w kulturze. Program cyfryzacji Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

© 2020 mokis.myslenice.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zadzwoń