2023-07-17

QL Dixie Band - fantastyczny występ na Festiwalu Jazzu Tradycyjnego w Tarnowie

W piątek 14 lipca w Tarnowie odbył się ostatni koncert w ramach XVI Festiwalu Jazzu Tradycyjnego. W którym udział wzięła formacja jazzu tradycyjnego z Myślenic.

QL Dixie Band działający przy Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu w Tarnowie zaprezentował się znakomicie, wystąpił w pełnym składzie.

Zespół „QL Dixie Band” to pierwsza w historii Myślenic formacja dixielandowa. Działają i odbywają próby w MOKiS nieustannie od siedmiu lat. Założycielem i pomysłodawcą powstania bandu jest muzyk Zbigniew Morawski. Dwupokoleniowy band tworzą myśleniccy pasjonaci jazzu tradycyjnego dla których ta muzyka stała się wielką pasją życiową. Podczas licznych koncertów w kraju i zagranicą, muzycy z powodzeniem prezentują wybitne światowe standardy swingowe. 

Zachwwytu wustępami nie ukrywała licznie zgromadzona w Tarnowskim amfiteatrze publiczność. 

To opinia jednego z uczestników festiwalu, pana Władysława: 

"Z uwagą obserwowałem Wasz występ i bardzo mi się podobał. Wydobywacie z jazzu to co najlepsze - radość muzykowania, swobodę improwizacji i dynamikę. Serdecznie gratuluję i serdecznie pozdrawiam z Tarnowa (OBB- bj, guit)."

Ostatni koncert XVI Festiwalu Jazzu Tradycyjnego w Tarnowie, w zgodzie z wieloletnią tradycją poprzedziła parada nowoorleańska z udziałem zespołów oraz mieszkańców Tarnowa i gości, którzy przybyli na to wydarzenie.

Wystąpili:
- OLD BOYS BAND
- QL DIXIE BAND
- MDB SWING PROJEKT - Węgry.

Gratulujemy muzykom myślenickiego zespołu kolejnego bardzo dobrego występu!!!

Zdjęcia: Tarnowskie Centrum Kultury
 
Loga Fundusze Europejskie - Polska Cyfrowa, Rzeczpospolita Polska, Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostosowanie strony Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu dla potrzeb osób ze specjalnymi wymogami wraz z jej przebudową oraz projektem graficznym i funkcjonalnym została sfinansowana w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 III Osi Programu – Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z internetu, w tym e usług publicznych w szczególności realizuje cele stworzenia trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym 3.2 "Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej".
Nazwa programu: Cyfrowa [e]nergia w kulturze. Program cyfryzacji Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

© 2020 mokis.myslenice.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zadzwoń