2018-03-14

Warsztaty dla nauczycieli, dzieci i młodzieży

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza  nauczycieli, młodzież i dzieci do udziału w otwartych warsztatach aktorskich realizowanych przez pedagogów i studentów Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. To pierwsze w Myślenicach tak kompleksowe warsztaty aktorsko-metodyczne. Cały cykl realizowany jest w ramach Miejsko-Gminnego Konkursu Recytatorskiego o „Myślenicki Laur Recytacji”.  

Warsztaty dla nauczycieli

Proponowane przez Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu warsztaty mają różną tematykę. Specjalnie z myślą o nauczycielach przygotowano warsztaty emisji głosu i technik mowy.  Zajęcia przeprowadzi dr hab. Monika Jakowczuk, prodziekan wydziału aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Monika Jakowczuk w swojej pracy naukowej zajmuje się dykcją i emisją głosu. Współpracuje z wieloma ośrodkami akademickimi w tym m.in. z Uniwersytetem Jagiellońskim. Posiada bogatą praktykę i doświadczenie logopedyczne, które połączone z warsztatem aktorskim umożliwia pogłębioną i skuteczną pracę nad prawidłową emisją głosu i dykcją.

- Zachęcam wszystkich nauczycieli do udziału w warsztatach. To doskonała okazja do pracy nad własnym aparatem mowy, a co ważniejsze uświadomienie sobie, jakie techniki, zabiegi i działania mogą udoskonalić nasz sposób mówienia. Co istotne, te umiejętności można następnie wykorzystać w pracy przygotowawczej dzieci i młodzieży do konkursów recytatorskich – wyjaśnia Piotr Szewczyk, zastępca dyrektora MOKiS.

Warsztaty dla nauczycieli odbędą się w dwóch grupach: 23 marca 2018 r. (grupa I) oraz 5 kwietnia 2018 r. (grupa II) w godzinach 14.30 – 18.30. Ukończenie warsztatu kończyć się będzie stosownym zaświadczeniem. Zgłoszenia zainteresowanych nauczycieli na warsztaty przyjmuje Pani Justyna Gawęda pod nr tel. 12 272-15-11. Udział w warsztatach jest bezpłatny.


Warsztaty dla dzieci i młodzieży

Organizatorzy Miejsko-Gminnego Konkursu Recytatorskiego o „Myślenicki Laur Recytacji” pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Pana Macieja Ostrowskiego pomyśleli także o dzieciach i młodzieży, biorących  udział w konkursowych zmaganiach. Z myślą o nich przewidziano cykl warsztatów aktorskich oraz indywidualne konsultacje recytatorskie. Zajęcia zrealizują pedagodzy oraz studenci ostatnich lat Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Wśród nich myśleniczanka Natalia Hodurek. Natalia Hodurek jest studentką ostatniego roku na specjalizacji wokalno-aktorskiej. W swoim aktorskim dorobku ma m.in. nagrodę Ars Quaerendi, którą wraz z koleżankami i kolegami otrzymała za spektakl dyplomowy „Kochanie zamordowałam nasze koty” w reżyserii Rafała Dziwisza.
Warsztaty dla dzieci i młodzieży odbędą się w dniach 19 i 26 marca w godzinach od 14.00 do 19.30 w różnych grupach wiekowych. Natomiast indywidualne konsultacje recytatorskie zgodnie z ustalonym harmonogramem dostępnym na stronie www.mokis.myslenice.pl. Zgłoszenia zainteresowanych osób przyjmuje Pani Justyna Gawęda pod nr tel. 12 272-15-11. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

- Polecam zarówno warsztaty, jak i indywidualne konsultacje, to okazja żeby sprawdzić swoje umiejętności i podszkolić ewentualne nieprawidłowości. W ubiegłym roku, ta forma pracy cieszyła się sporym zainteresowaniem dzieci i młodzieży – dodaje Piotr Szewczyk, zastępca dyrektora MOKiS.

Załączniki:

1Harmonogram warsztatów i konsultacji Pobierz
Loga Fundusze Europejskie - Polska Cyfrowa, Rzeczpospolita Polska, Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostosowanie strony Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu dla potrzeb osób ze specjalnymi wymogami wraz z jej przebudową oraz projektem graficznym i funkcjonalnym została sfinansowana w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 III Osi Programu – Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z internetu, w tym e usług publicznych w szczególności realizuje cele stworzenia trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym 3.2 "Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej".
Nazwa programu: Cyfrowa [e]nergia w kulturze. Program cyfryzacji Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

© 2020 mokis.myslenice.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zadzwoń