2023-02-24

Spektakl: Kardynał Wyszyński.Prymas Niezłomny.

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza serdecznie na otwarty spektakl teatralny poświęcony życiu i pracy Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Widowisko pn. Kardynał Wyszyński Prymas Niezłomny - rocznica sakry biskupiej (marzec 1946) odbędzie się 5 marca 2023 r. o godz. 17.00 w sali widowiskowej MOKiS (ul. Piłsudskiego 20). Wstęp wolny.


Jak zapewniają twórcy spektaklu zobaczymy poruszające sceny teatralne z życia Prymasa Tysiąclecia, pełne dramatycznych sytuacji, jak prześladowanie za prawdę, uprowadzenie i więzienie. W mocnych dialogach Kardynała z funkcjonariuszem władzy pokazujemy walkę dobra ze złem i zwycięstwo dzięki zawierzeniu Maryi.


A wszystko w wykonaniu znakomitych aktorów, znanych szerokiej publiczności z wielu programów i koncertów telewizyjnych. Gościem specjalnym będzie Anna Rastawicka z Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, najbliższy współpracownik i świadek życia błogosławionego.


Zabrzmią najpiękniejsze, tradycyjne pieśni Maryjne towarzyszące w codziennej posłudze Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu.
Po spektaklu zaprosimy publiczność do rozmowy z Anną Rastawicką, która opowie ciekawostki z życia Prymasa w rozmowie z Grzegorzem Jurasem. Będzie również możliwość wykonania pamiątkowych zdjęć z wykonawcami.


Wystąpią:
Maciej Słota - Kardynał Stefan Wyszyński
Dariusz Kowalski - funkcjonariusz SB
Łukasz Lech - narrator
Anna Sokołowska Alabrudzińska - wokal
Maciej Nieć - fortepian
GOŚĆ SPECJALNY: Anna Rastawicka - najbliższy żyjący współpracownik Prymasa Tysiąclecia
Scenariusz i reżyseria: Łukasz Lech
Kierownictwo muzyczne: Maciej Nieć

Loga Fundusze Europejskie - Polska Cyfrowa, Rzeczpospolita Polska, Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostosowanie strony Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu dla potrzeb osób ze specjalnymi wymogami wraz z jej przebudową oraz projektem graficznym i funkcjonalnym została sfinansowana w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 III Osi Programu – Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z internetu, w tym e usług publicznych w szczególności realizuje cele stworzenia trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym 3.2 "Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej".
Nazwa programu: Cyfrowa [e]nergia w kulturze. Program cyfryzacji Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

© 2020 mokis.myslenice.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zadzwoń