2024-05-06

Oficjalne przedstawienie nowego dyrektora Łukasza Antkiewicza

Dziś Łukasz Antkiewicz (skrzypek, pedagog, animator kulrury) w obecności burmistrza Jarosław Szlachetka oraz Małgorzaty Ciemińskskiej naczelnik Wydziału Edukacji Miasto i Gmina Myślenice, oficjalnie został przedstawiony pracownikom Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu. Tym samym objął stanowisko dyrektora naszego ośrodka. Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu jest mu znany nie od dziś, bowiem działa tu od lat jako muzyk, współzałożyciel Orkiestry Polish Art Philharmonic (wcześniej działającej pod nazwą Myślenicka Orkiestra Kameralna "Concertino" powołanej do życia w 2010 roku).

"Wieloletnie doświadczenie i pasja do sztuki zapowiadają dobrą przyszłość dla ośrodka. Gratuluję i życzę powodzenia! Dotychczasowemu dyrektorowi Piotrowi Szewczykowi dziękuję za pięć lat pracy dla Ośrodka." - jak podkreśla w mediach społecznościowych burmistrz Jarosław Szlachetka.

Łukasz Antkiewicz to skrzypek, pedagog, animator kultury. Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie skrzypiec, ukończył też studia podyplomowe w zakresie gry na skrzypcach w Akademii Muzycznej w Katowicach oraz studia podyplomowe „Zarządzanie Kulturą” w Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie. Doświadczony pedagog związany z PSM I st. w Myślenicach i PSM I i II st. w Nowym Targu, którego uczniowie są laureatami wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Założyciel Myślenickiej Orkiestry Polish Art Philharmonic. W roku 2012 otrzymał „Nagrodę Starosty Myślenickiego w dziedzinie kultury” za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, w roku 2013 otrzymał „Odznakę Honoris Gratia” przyznaną za działalność artystyczną przez Jacka Majchrowskiego - Prezydenta Miasta Krakowa. W roku 2015 uhonorowany Nagrodą Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej i Odznaką Honorową „Zasłużony Dla Kultury Polskiej”.

Nowy dyrektor swoją funkcję będzie pełnić do 26 kwietnia 2028 roku.

Loga Fundusze Europejskie - Polska Cyfrowa, Rzeczpospolita Polska, Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostosowanie strony Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu dla potrzeb osób ze specjalnymi wymogami wraz z jej przebudową oraz projektem graficznym i funkcjonalnym została sfinansowana w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 III Osi Programu – Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z internetu, w tym e usług publicznych w szczególności realizuje cele stworzenia trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym 3.2 "Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej".
Nazwa programu: Cyfrowa [e]nergia w kulturze. Program cyfryzacji Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

© 2020 mokis.myslenice.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zadzwoń