2022-08-17

TEATR IM. KS. KARD. KAROLA WOJTYŁY

. Obecnie reżyserem i pedagogiem Teatru jest Agnieszka Tola Słomka, która prowadzi aż 4 grupy należące do grupy teatralne, są to dzieci od 6 roku życia, do grupy młodzieżowej, w której są osoby pełnoletnie. Grupa teatru liczy około 40 osób. Teatr pod kierownictwem Agnieszki Toli Słomki wystawia dwa razy do roku spektakle – w grudniu z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz w czerwcu z okazji Dnia Dziecka.

 Teatr im. Ks. Kardynała Karola Wojtyły w Myślenicach powstał 16 października 2008 r. założycielem i dyrektorem teatru był Leszek Pniaczek – wspaniały aktor scen krakowskich, Myśleniczanin. Wystawionych zostało w tym czasie wiele sztuk teatralnych m.in. „Gość Oczekiwany”, „Przed sklepem Jubilera”, „Zemsta”, „Kopciuszek” Teatr również organizował wieczory poetyckie.

Grupa dotychczas wystawiła m.in. następujące spektakle: „Brak sensu, aniołek, żyrafa i stołek”, „Bajka o grającym Imbryku”, „Wąż”, Baśń o Rycerzu bez Konia”, „Kroku pokus”, „Karmelek”, „Urodziny w Nigdylandii” „Bajka o Kapciuszku”, „A niech to gęś kopnie”, „Ratujmy Święta”, „Fabryka Mikołaja”. Z Młodzieżą udało się wystawić „Uciekający Samolot” oraz „ Nie jesteś sam” – spektakl poruszający temat samobójstw wśród młodzieży. Obecnie grupa dziecięca przygotowała spektakl o Myślenicach z okazji 680-lecia miasta: „Dobre Miasteczko. Najlepsze ciasto na świecie”, a młodzież rozpoczęła pracę nad komedią ”Okno na świat”. Nadmienić trzeba, że grupa dziecięca odnosiła wielokrotne sukcesy na poziomie wojewódzkim, biorąc udział w konkursie teatralnym Bajdurek w Nowym Sączu.

Loga Fundusze Europejskie - Polska Cyfrowa, Rzeczpospolita Polska, Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostosowanie strony Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu dla potrzeb osób ze specjalnymi wymogami wraz z jej przebudową oraz projektem graficznym i funkcjonalnym została sfinansowana w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 III Osi Programu – Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z internetu, w tym e usług publicznych w szczególności realizuje cele stworzenia trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym 3.2 "Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej".
Nazwa programu: Cyfrowa [e]nergia w kulturze. Program cyfryzacji Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

© 2020 mokis.myslenice.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zadzwoń