2019-01-31

MOKiS: Bogate Ferie Zimowe

Ferie w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu upłynęły pod znakiem rozmaitości. Niemalże we wszystkich zakątkach Gminy Myślenice dzieci, młodzież i dorośli mogli skorzystać z bogatej oferty warsztatów, spotkań, koncertów oraz animacji. Działo się dużo, a jeszcze więcej było uczestników.

Ferie w Myślenicach

Mieszkańcy Myślenic z oferty na ferie mogli skorzystać zarówno w Myślenickim Ośrodku Kultury, jak i na Krytej Pływalni „Aquarius” . Kulturalna część oferty składała się z ponad 12 różnych aktywności – przez warsztaty filcowanej biżuterii, przez koło garncarskie, aż po filmowe poranki. Całość zwieńczono Ogólnopolskim Festiwalem Pieśni Chóralnej „Kolędy i Pastorałki” Myślenice 2019 i myślenicką premierą wyjątkowego musicalu pn. „Gwiezdne Jasełka” bożonarodzeniowa opowieść oparta na motywach filmowego hitu „Gwiezdne wojny”.

- W samym tylko Ośrodku w Myślenicach możemy liczyć uczestników w setkach. Na każdych warsztatach był pełen komplet, koncerty i animacje cieszyły się ogromnym powodzeniem – mówi z dumą Piotr Szewczyk zastępca dyrektora Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

Efekty warsztatowej pracy można oglądać w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu m.in. na wystawie fotografii uczestników warsztatów fotograficznych przygotowanych i zrealizowanych przez Myślenicką Grupę Fotograficzną MgFoto, a także w internecie - animację poklatkową przygotowaną przez nastoletnich warsztatowiczów pod kierunkiem Ilony Majewskiej. Działo się dużo i różnorodnie. Instruktorzy MOKiS wzięli nawet udział w audycji Radia Kraków, gdzie opowiadali o ofercie kulturalnej Myślenic, a Pani Joanna Jaromin „na antenie” lepiła garnki na kole garncarskim promując w ten sposób pracownie ceramiki w MOKiS. 

Myślenice to także sportowe ferie. W okresie ferii na basenie organizowane były zajęcia nauki pływania w grupie 15-o osobowej w dwóch kategoriach wiekowych 6-9 lat i 9-12 lat. Każdy chętny mógł zgłosić chęć uczestnictwa poprzez zapisanie się na listę, aktualizowaną codziennie w kasie krytej pływalni. Dzieci dzięki zajęciom mogły spędzić aktywnie oraz zdrowo ferie z MOKiS.

- Z zajęć na skorzystało w sumie około 60 osób. Dzieci pod okiem wykwalifikowanego instruktora mogły zdobywać pierwsze doświadczenie w nauce pływania jak i szlifować swoje umiejętności pływackie. Wszystko odbywało się w atmosferze radości i zabawy, zawsze pod czujnym okiem instruktorki pani Patrycji. Koszt udziału w zajęciach w całości wynosił 5,00 zł za osobę/45 min zajęć – wyjaśnia Pani Dominika Cuprjan, kierownik Krytej Pływalni „Aquarius”.

Ferie w Głogoczowie

Ferie zimowe w Głogoczowie organizowała jak od wielu już lat niezawodna grupa WDK&SWIG&Biblioteka (red.: Wiejski Dom Kultury w Głogoczowie, Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa oraz Filia Biblioteki Publicznej w Głogoczowie).

- Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa wystąpiło do Gminy Myślenice z wnioskiem o dofinansowanie projektu Ferie 2019, z pozytywnym skutkiem. Zaplecze lokalowe Domu Kultury i wsparcie merytoryczne, a także pomoc Biblioteki zaowocowało ciekawą i różnorodną ofertą dla dzieci i młodzieży szkolnej – wyjaśnia Grażyna Kosiba, kierownik Wiejskiego Domu Kultury w Głogoczowie.

Stowarzyszenie zorganizowało dwa wyjazdy – sztandarowe kino w Myślenicach („Ralph Demolka w Internecie”) i Jasełka w Kalwarii Zebrzydowskiej. W tych dwóch wycieczkach uczestniczyło ok. 100 osób. Dużym powodzeniem cieszyły się warsztaty cukiernicze „Ale ciacho – słodkie prezenty dla babci i dziadzia”. Dzieci piekły i zdobiły, a także pięknie pakowały ciasteczka dla świętujących w tym okresie dziadków. Te warsztaty, to niewątpliwie hit tegorocznych ferii. Wzięło w nim udział 50 uczestników oraz duża grupa wolontariuszy z SWIG. Dla osób lubiących ruch i sport zorganizowano warsztaty z tańca nowoczesnego, trening speed balla oraz turniej tenisa stołowego. Ta ostatnia impreza była realizowana przez kadrę pedagogiczną ZPO w Głogoczowie, na sali gimnastycznej i warto wspomnieć, że była to już 20 jubileuszowa edycja turnieju. W karnawale nie mogło zabraknąć również balu przebierańców. Animatorką balu była  Pani Justyna Gawęda z MOKiS.  Dla osób preferujących skupienie i zabawy logiczne zrealizowano dzień pod nazwą „Planszówki są super!”.

Ferie w Bęczarce

Tegoroczne ferie zimowe w Świetlicy w Bęczarce wypełnione były atrakcyjnymi zajęciami dla dzieci i młodzieży. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie – miło i kulturalnie spędzając wolne chwile. W czasie zimowego wypoczynku dla feriowiczów czekało mnóstwo atrakcji: bal karnawałowy, zajęcia plastyczne, kreatywne, teatralne, gry i zabawy planszowe oraz zręcznościowe. Odbyły się również warsztaty pieczenia oraz dekoracji bananowych muffinek które zgromadziły liczną grupę młodych cukierników.

- Różnorodność przygotowanych zajęć sprawiła że nikt nie narzekał na nudę - a zajęcia przygotowane przez Świetlicę w Bęczarce filie MOKiS dały doskonałą alternatywę dla dzieci które spędziły czas ferii w domu i zapełniły naszą placówkę aż po brzegi – mów Małgorzata Szafraniec, Kierownik Świetlicy Wiejskiej w Bęczarce.

 

Loga Fundusze Europejskie - Polska Cyfrowa, Rzeczpospolita Polska, Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostosowanie strony Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu dla potrzeb osób ze specjalnymi wymogami wraz z jej przebudową oraz projektem graficznym i funkcjonalnym została sfinansowana w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 III Osi Programu – Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z internetu, w tym e usług publicznych w szczególności realizuje cele stworzenia trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym 3.2 "Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej".
Nazwa programu: Cyfrowa [e]nergia w kulturze. Program cyfryzacji Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

© 2020 mokis.myslenice.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zadzwoń