2018-02-26

Program na ferie strzałem w dziesiątkę

W Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu zakończyły się ferie zimowe. Z dwutygodniowej oferty zajęć i aktywności skorzystało blisko 910 osób w tym z 510 z regularnych warsztatów i 200 osób odwiedzających bezpłatne seanse filmowe w Kinie „Muza”. Odbyło się w sumie 35 spotkań. Przez minione dwa tygodnie Ośrodek Kultury w Myślenicach pełen był świetnej zabawy, pomysłów i twórczych realizacji. Program „Twórcze Ferie w MOKiS 2018” był współfinansowany ze środków Miasta i Gminy Myślenice oraz Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

Z jakich atrakcji skorzystali mieszkańcy Gminy Myślenice? W ofercie przygotowanej specjalnie na ferie znalazło się 16 propozycji w tym: zimowe pląsy, bal karnawałowy, akademia wyobraźni, smyki kodują, zajęcia plastyczne, zajęcia muzyczne, zajęcia teatralne, warsztaty introligatorskie, warsztaty fotograficzne, warsztaty ceramiczne, warsztaty flamenco oraz warsztaty sadzenia lasów w słoikach. Ponadto w trakcie ferii zorganizowano Myślenicki Salon Poezji, wystawę przeglądową mgFoto, wystawę powarsztatową uczestników zajęć fotograficznych oraz dwa otwarte rodzinne seanse filmowe.
- Przeżyliśmy wspaniałe oblężenie. W Ośrodku od rana do nocy swoje twórcze pasje rozwijały dzieci, młodzież i dorośli. Udało nam się tak zbudować ofertę programową, że właściwie każdy znalazł coś dla siebie. Fantastycznie sprawdziły się zajęcia kreatywne dla dzieci pn. „Smyki kodują”, warsztaty sadzenia lasów w słoikach oraz kurs flamenco. Tradycyjnie dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty fotograficzne pod kierunkiem Myślenickiej Grupy Fotograficzne. Poważnie myślimy nad tym, żeby te zajęcia weszły do naszej stałej oferty – wyjaśnia Piotr Szewczyk, zastępca dyrektora MOKiS.

Strzałem w dziesiątkę okazało się także uruchomienie teatru senioralnego, w którym występują słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na podsumowanie ferii grupa aktorów zaprezentował przed pełną widownią etiudę teatralną pn. „Agata nogą zamiata”. Seniorzy wystąpili na scenie z młodzieżą z teatru im. Ks. Kardynała Karola Wojtyły.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem. Gratuluje tak dobrej i przemyślanej oferty. To na co zwróciłam uwagę, to fakt że zaproponowane warsztaty odbywały się w 2 cyklach i właściwie każdy miał okazję skorzystać ze wszystkiego, a nie tak że tylko jedna grupa zapisała się na warsztaty i przez dwa tygodnie dla innych nie było miejsc. To świetne rozwiązanie – wyjaśnia Pani Maria, która wraz z wnukami skorzystała z zajęć plastycznych, ceramicznych i filmowych.

Jak podkreśla Piotr Szewczyk Ośrodek w Myślenicach otwarty jest na kolejne propozycje zajęć, a nieustająco wszyscy pracownicy zachęcają do udziału w tych, które już są realizowane nie tylko w Myślenicach, ale także w filiach w Głogoczowie i Bęczarce. Swoją ofertę ma także centrum wodne „Aquarius”. Wszystkich tych którzy chcą być na bieżąco zachęcamy do odwiedzania profilu na facebooku: @mokismyslenice lub strony www.mokis.myslenice.pl

Loga Fundusze Europejskie - Polska Cyfrowa, Rzeczpospolita Polska, Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostosowanie strony Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu dla potrzeb osób ze specjalnymi wymogami wraz z jej przebudową oraz projektem graficznym i funkcjonalnym została sfinansowana w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 III Osi Programu – Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z internetu, w tym e usług publicznych w szczególności realizuje cele stworzenia trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym 3.2 "Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej".
Nazwa programu: Cyfrowa [e]nergia w kulturze. Program cyfryzacji Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

© 2020 mokis.myslenice.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zadzwoń