2023-02-17

K-45 Skocznia narciarska. Relacja z wernisażu wystawy

Kolejny wyjątkowy wieczór w naszym Domu Kultury i SPORTU. Nie bez powodu pisane drukiem, bowiem właśnie dziś, wspomnienie sportowej lokalnej perły. Skoczni K-45 która została ocalona od zapomnienia.

 

Wystawę w partnerstwie z nami oraz Miastem i Gminą Myślenice przygotowali pomysłodawca wystawy i wspólautor konepcji: Mateusz Suder oraz odpowiedzialni za cyfrową rekonstrukcji zdjęć: Mariusz Węgrzyn, za multimedia: Szymon Dyczkowski.

Piękne zrekonstruowane fotografie, wyjątkowy film oraz wspomnienia tych, którzy skocznię i skoki wciąż mają w swych sercach i swej pamięci. Wnuczki konstruktora skoczni i córki prekursora skoków Marty z domu Hołuj oraz skoczków Kazimierza Koska i Józefa Chmiela. Krótki wywiad z bohaterami poprowadził Marek Stoszek pasjonat historii zwłaszcza tej lokalnej.

Patronat honorowy i mecenat wystawy objął burmistrz Jarosław Szlachetka. Za ekspozycję wystawy odpowiedzialna była niezastąpiona w tym temacie, wicedyrektor MOKiS Natalia Nowacka.

⛷️Nas ogromnie cieszy, że tak licznie przybyliście by wspólnie z organizatorami cieszyć się lokalnym dziedzictwem.
Więcej o wernisażu wkrótce. Partnerami medialnymi byli Dziennik Polski oraz Myślenice iTV, Gazeta Myślenicka, za obecność dziękujemy również red. Maciejowi Hołujowi z Sedna.

Historia skoczni K-45 w Myślenicach,Film aut. Szymon Dyczkowski - www.youtube.com/watch
 
Loga Fundusze Europejskie - Polska Cyfrowa, Rzeczpospolita Polska, Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostosowanie strony Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu dla potrzeb osób ze specjalnymi wymogami wraz z jej przebudową oraz projektem graficznym i funkcjonalnym została sfinansowana w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 III Osi Programu – Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z internetu, w tym e usług publicznych w szczególności realizuje cele stworzenia trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym 3.2 "Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej".
Nazwa programu: Cyfrowa [e]nergia w kulturze. Program cyfryzacji Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

© 2020 mokis.myslenice.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zadzwoń