2024-05-02

II Myślenicki Festiwal Filmowy w ramach Dni Polonii i Polaków!

Festiwal organizowany w ramach Dni Polonii i Polaków we współpracy Ośrodka Kultury, Kina Muza oraz Fundacji Profuturis.

JACEK KACZMARSKI O WOLNOŚCI recital Mateusza Nagórskiego

Jacek Kaczmarski o wolności to solowy koncert Mateusza Nagórskiego, składający się z utworów Jacka Kaczmarskiego poruszających tematykę wolności - rozumianej nie tylko jako brak ucisku ze strony systemów politycznych, ale także jako walkę z ograniczeniami tkwiącymi w nas samych. Recital zaczyna się od piosenek napisanych przez Kaczmarskiego w latach 80-tych i będących publicystycznym komentarzem do ówczesnych wydarzeń w Polsce. Następnie prowadzi nas przez czasy przemian i niepokoju do ponadczasowej refleksji na temat sytuacji jednostki wobec mechanizmów, na które nie ma ona wpływu.

Mateusz Nagórski – wokalista, gitarzysta i kompozytor. Wykonawca piosenek Jacka Kaczmarskiego. Występuje na scenie z piosenkami Jacka Kaczmarskiego w repertuarze od 2005 roku. Występował na festiwalach z kręgu piosenki poetyckiej: Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej (OFPA) w Rybniku, Festiwalu im. Jacka Kaczmarskiego Nadzieja w Kołobrzegu, Festiwalu Łódźstock w Łodzi. W jego stałym repertuarze koncertowym znajdują się zarówno piosenki Jacka Kaczmarskiego, jak również wiersze tego Poety, do których dopisał własną muzykę (Skruchy i erotyki dla Ewy, Mój Zodiak). W przygotowaniu: Notatnik australijski - piosenki do wierszy Jacka Kaczmarskiego, dla których tłem nie są wydarzenia historyczne, lecz australijska przyroda. Premiera programu, zaaranżowanego na zespół muzyczny, odbędzie się w październiku 2024 roku w ramach Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.

Czekają nas dni pełne emocji, inspirujących historii oraz spotkań…To wyjątkowa okazja, by zanurzyć się w świat polskiej i międzynarodowej kinematografii oraz odkryć nowe perspektywy na świat.

Dołącz do naszego filmowego święta! Nie zapomnijcie podzielić się tą wiadomością z przyjaciółmi - im więcej nas, tym więcej inspiracji!

Loga Fundusze Europejskie - Polska Cyfrowa, Rzeczpospolita Polska, Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostosowanie strony Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu dla potrzeb osób ze specjalnymi wymogami wraz z jej przebudową oraz projektem graficznym i funkcjonalnym została sfinansowana w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 III Osi Programu – Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z internetu, w tym e usług publicznych w szczególności realizuje cele stworzenia trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym 3.2 "Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej".
Nazwa programu: Cyfrowa [e]nergia w kulturze. Program cyfryzacji Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

© 2020 mokis.myslenice.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zadzwoń