2024-03-12

Grany Poniedziałek Nowy Początek - SzNaJdeR oraz Michał Basista

Cóż za fantastyczne - niebanalne muzyczne połączenie Szymon pseudonim artystyczny SzNaJdeR i pianista Michał Basista. 18 marca godzina 19:00. Wstęp wolny!

Ile razy w życiu słyszeliście określenie "człowiek - orkiestra"? Na ogół używamy go trochę na wyrost wobec osób które łączą w sobie jakieś dwie, trzy lub więcej umiejętności.
Pierwszy gość Granego Poniedziałku to jednoosobowa orkiestra sensu stricte. Potrafi tworzyć muzykę w której jest perkusja, bas, linia melodyczna, sctratching i Bóg wie co jeszcze. Na dodatek robi to często w jakichś absurdalnych tempach i niesamowitych podziałach rytmicznych. I nie potrzebuje do tych cudów niczego więcej poza... sobą samym.


Beatbox, tak nazywa się dziedzina którą zajmuje się wzmiankowany muzyczny magik zaś ukrywa się pod tajemniczym pseudonimem SzNaJdeR. W poniedziałek 18 marca w MOKiSiE będzie okazja blizej przyjrzeć się tej muzycznej osobowości, poznać tajemnice warsztatu i może nawet nauczyć jakichś tricków od najprawdziwszego mistrza Polski.


Drugim równie wyjątkowym bohaterem muzycznego spotkania będzie Michała Basista, który zagra utwory muzyki klasycznej na fortepianie.


Michał już kilka razy wypowiadał się w MOKiSiE przy pomocy muzyki teraz usłyszymy również jego naturalny głos, którym opowie o różnicach między Franciszkiem Lisztem i Fryderykiem Chopinem, o tremie związanej z koncertowaniem, o kilkudziesięciu konkursach w których z powodzeniem występował i o wielu innych rzeczach nie związanych z muzyką.


Pewnie zapytacie "dlaczego takie niecodzienne zestawienie ?" Szymon Chmiel - beatboxer i Michał Basista - pianista.
Najprostsza (ale nie jedyna) odpowiedź jaką się nasuwa jest związana z nadchodzącą wiosną.


Szymon i Michał są zwiastunami jakiejś optymistycznej przyszłości, pozytywnej energii, młodości w pełnym rozkwicie (obaj razem wzięci nie mają nawet 45 lat). Bardzo łatwo wyobrazić sobie Szymona z jakimś trofeum na mistrzostwach świata beatboxerów i Michała entuzjastycznie oklaskiwanego na którymś etapie Chopinowskich Igrzysk.
Chcecie się założyć że tak się stanie? Zobaczcie 18 marca dwie muzyczne osobowości o których głośno za dwa, trzy lata zrobi się naprawdę głośno.


Na wydarzenia zapraszamy wraz z prowadzącymi:
Rafałem Podmokłym i Piotrem Dziadkowcem.

Loga Fundusze Europejskie - Polska Cyfrowa, Rzeczpospolita Polska, Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostosowanie strony Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu dla potrzeb osób ze specjalnymi wymogami wraz z jej przebudową oraz projektem graficznym i funkcjonalnym została sfinansowana w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 III Osi Programu – Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z internetu, w tym e usług publicznych w szczególności realizuje cele stworzenia trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym 3.2 "Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej".
Nazwa programu: Cyfrowa [e]nergia w kulturze. Program cyfryzacji Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

© 2020 mokis.myslenice.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zadzwoń