2023-04-12

Wernisaż wystawy Andrzeja Boryczki WODA JEST NAJWAŻNIEJSZA.

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu wraz z autorem zapraszają na wernisaż wystawy Andrzeja Boryczki WODA JEST NAJWAŻNIEJSZA.

Tytuł wystawy malarstwa Andrzeja Boryczki to teza, z którą trudno dyskutować.

O najstarszych cywilizacjach powstających przed tysiącami lat w dolinach rzek wiemy dzięki kulturze, niezbędnej jak woda w ciągłości oplatania świata. Bezwonna i bezbarwna, potrzebna każdemu z żywych organizmów niezbędna jest również tym, którzy sięgają po akryl.
Malarstwo Boryczki to pamiętnik niezwykłych obrazów z podróży. Tych, które przywozi pod powiekami, na matrycy aparatu, które towarzyszą mu i dojrzewają w jego wyobraźni by jako powidoki powracać w jego twórczej aktywności. Patrząc na kolejne płótna, na malarskie doświadczenia i dojrzałe wybory sposobów dotykania ich powierzchni czujemy budujące się przestrzenie. Autor znów zabiera nas w podróż.
Wycieczki fakultatywne; nowe umiejętności malarskie, sięganie do filozofii, historii sztuki dopełniają się doświadczeniami i kompetencjami widza. Obrazy niepokoją, wciągają nas w swoje odległe plany, wracamy, zawieszamy wzrok w innych punktach. Kropla drąży skałę, długie i wytrwałe działania przynoszą oczekiwane wyniki. Jesteśmy w podróży, a woda jest najważniejsza.
Kuratorka wystawy: dr Natalia Nowacka.


Andrzej Boryczko ur. 1954 r. myśleniczanin znany przede wszystkim jako pasjonat i znawca ziemi myślenickiej i jej historii, ale również księgowy i malarz. Człowiek o wielu pasjach: kolekcjoner wszystkiego, co łączy się z historią Myślenic i okolicą, podróżnik, pisze wiersze i artykuły prasowe, teksty związane z jego zamiłowaniami. Od dzieciństwa swój talent przejawiał także w malarstwie, uzyskując liczne wyróżnienia i nagrody w konkursach. Uprawia głównie malarstwo olejne i akrylowe, ale również rysunek, grafikę, akwarelę, temperę, pastel oraz sporadycznie collage.

Piątek 14 kwietnia godzina 18:00


Na wydarzenie zapraszają:
Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka
Miasto i Gmina Myślenice


Wydarzenie Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu i Andrzej Boryczko - Borys Art

Loga Fundusze Europejskie - Polska Cyfrowa, Rzeczpospolita Polska, Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostosowanie strony Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu dla potrzeb osób ze specjalnymi wymogami wraz z jej przebudową oraz projektem graficznym i funkcjonalnym została sfinansowana w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 III Osi Programu – Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z internetu, w tym e usług publicznych w szczególności realizuje cele stworzenia trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym 3.2 "Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej".
Nazwa programu: Cyfrowa [e]nergia w kulturze. Program cyfryzacji Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

© 2020 mokis.myslenice.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zadzwoń