2023-07-17

QL Dixie Band - fantastyczny występ na Festiwalu Jazzu Tradycyjnego w Tarnowie

W piątek 14 lipca w Tarnowie odbył się ostatni koncert w ramach XVI Festiwalu Jazzu Tradycyjnego. W którym udział wzięła formacja jazzu tradycyjnego z Myślenic.

Czytaj więcej

2023-07-03

9. Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem 2023. Zapraszamy serdecznie. Program wydarzenia!

Serdecznie zapraszamy na 9. Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem 2023. Wasz ulubiony, barwny i żywiołowy festiwal powraca.

Czytaj więcej

2022-06-28

Nowa strona festiwalu już dostępna

Szukasz informacji na temat 8. edycji Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem 2022. Nowa strona internetowa Festiwalu już dostępna pod adresem https://festival.myslenice.pl Odwiedź nas i zobacz jakie nowości dla Was przygotowaliśmy. 

Czytaj więcej

2021-03-12

Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży - Bajdurek

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w 36. edycji Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK i tym samym do podtrzymania teatralnej tradycji najmłodszego pokolenia Małopolan, która od 1986 roku na stałe wpisała się w kalendarz kulturalnych wydarzeń województwa. Tegoroczne eliminacje do etapu finałowego realizowane przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu odbywają się wyłącznie na podstawie nadesłanych nagrań audiowizualnych. Dziecięce i młodzieżowe grupy teatralne działające na terenie powiatu myślenickiego odsyłamy na stronę organizatora http://mcksokol.pl/wydarzenie/36-festiwal-bajdurek-kwalifikacje Szczegółowych informacji  o konkursie udziela Starszy instruktor ds. edukacji kulturowej MOKiS Justyna Gawęda pod nr tel. 12 272-15-11.

Czytaj więcej

2020-10-22

Przegląd Pieśni Patriotycznej 2020 online

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu, jego filia: Wiejski Dom Kultury w Głogoczowie oraz Miasto i Gmina Myślenice zapraszają na 17. edycję Przeglądu Pieśni Patriotycznej.

Czytaj więcej

2019-12-21

XXIX Myślenicki Festiwal Pieśni Chóralnej "Kolędy i Pastorałki"

XXIX MYŚLENICKI FESTIWAL PIEŚNI CHÓRALNEJ – „KOLĘDY I PASTORAŁKI” MYŚLENICE 2020 pod honorowym patronatem                     Jarosława Szlachetki                     Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice                  

Czytaj więcej

2019-12-17

XVII Konkursu Potraw Regionalnych „Choinka przy Wigilijnym Stole”

Zapraszamy na XVII Konkursu Potraw Regionalnych „Choinka przy Wigilijnym Stole", który odbędzie się już w najbliższą niedzielę 15 grudnia 2019 r., o godz. 13:00 w Hali Sportowej w Myślenicach, Zdrojowa 9 (na Zarabiu). Wstęp wolny. Przyjdźcie i skosztujcie potrawy wigilijne naszego regionu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski  

Czytaj więcej

2019-09-13

XXII Rejonowy Przegląd Pieśni Religijnej

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu już po raz dwudziesty drugi zaprasza na Rejonowy Przegląd Pieśni Religijnej. Do udziału w przeglądzie organizatorzy zapraszają grupy oazowe i schole działające przy parafiach, ale także zespoły i solistów, którzy nie są związani z ruchem oazowym. Jednym słowem, każdemu komu gra w sercu religijna pieśń może przystąpić do konkursowej rywalizacji. 

Czytaj więcej

2019-08-23

Kultura. Moje ulubione miejsce

Od 19 sierpnia realizujemy drugą część zadania „Kultura. Moje ulubione miejsce” w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2019 wspólnie z  Narodowym Centrum Kultury. Polega ono na realizacji pięciu wybranych spośród jedenastu zgłoszonych inicjatyw lokalnych. Pomysły wybrane przez komisję będą realizowane w Myślenicach, Krzyszkowicach, Głogoczowie, Bęczarce, Bulinie, Drogini, Osieczanach, Jaworniku i Borzęcie. Wspólne działania Myślenickiego Ośrodka Kultury    i Sportu oraz wnioskodawców potrwają do 12 listopada bieżącego roku.

Czytaj więcej

2019-08-19

Pierwszy etap projektu „Kultura. Moje ulubione miejsce”

Pierwszy etap projektu „Kultura. Moje ulubione miejsce” realizowanego przez Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu, w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2019 współfinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury dobiegł końca.  Jego efektem jest wypracowana przy udziale mieszkańców  Myślenic oraz sołectw gminy, diagnoza potrzeb i zasobów kulturowych osób dorosłych. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z Raportem z badań zrealizowanych w ramach projektu pn. :”Kultura. Moje ulubione miejsce”

Czytaj więcej

2019-08-06

Cudowna Moc Bukietów 2019

Szanowni Państwo, Według starego zwyczaju 15. sierpnia, w Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny –  zwane Świętem Matki Boskiej Zielnej – przygotowywano wiązanki z ziół i kwiatów. Od 10 lat zajmujemy się przypominaniem odwiecznego zwyczaju, który uznajemy za niezwykle cenny dla człowieka XXI wieku. W tym roku Cudowna Moc Bukietów w Krakowie ma swój jubileusz dziesięciolecia.

Czytaj więcej

2019-06-28

Program Dom KUltury +

Kultura. Moje miejsce. Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu został beneficjentem programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2019 jako jeden z 50 ośrodków z całej Polski. Organizatorem programu jest Narodowe Centrum Kultury, jego celem jest poszerzenie dostępu do kultury, pobudzenie aktywności obywatelskiej w tworzeniu projektów kulturotwórczych, stworzenie warunków do rozwoju nowoczesnej edukacji kulturalnej i artystycznej. Projekt „Kultura. Moje ulubione miejsce”  zakłada w pierwszym etapie, przeprowadzenie diagnozy potrzeb oraz potencjału i zasobów mieszkańców gminy Myślenice.

Czytaj więcej

<
1 / 18
>
Loga Fundusze Europejskie - Polska Cyfrowa, Rzeczpospolita Polska, Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostosowanie strony Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu dla potrzeb osób ze specjalnymi wymogami wraz z jej przebudową oraz projektem graficznym i funkcjonalnym została sfinansowana w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 III Osi Programu – Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z internetu, w tym e usług publicznych w szczególności realizuje cele stworzenia trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym 3.2 "Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej".
Nazwa programu: Cyfrowa [e]nergia w kulturze. Program cyfryzacji Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

© 2020 mokis.myslenice.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zadzwoń