2024-07-31

Łowcy - Wakacje pełne przygody

Łowcy - Wakacje pełne przygody Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu, Miejska Biblioteka Publiczna w Myślenicach, Muzeum Niepodległości w Myślenicach zapraszają na wyjątkowe wakacje pełne radości, sportowych emocji, fascynujących aktywności artystycznych i edukacyjnych.

Łowcy - Wakacje pełne przygody
Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu, Miejska Biblioteka Publiczna w Myślenicach, Muzeum Niepodległości w Myślenicach zapraszają na wyjątkowe wakacje pełne radości, sportowych emocji, fascynujących aktywności artystycznych i edukacyjnych.
Tygodniowy turnus składa się z 3 cyklów artystycznych:
„Łowcy kultury” (poniedziałek, środa, piątek) organizowane przez Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu z ekscytującymi zajęciami sportowymi, artystycznymi, kinem i basenem,
„Łowcy historii”( wtorek) organizowane przez Muzeum Niepodległości w Myślenicach z zwiedzaniem i fascynującymi zajęciem edukacyjnymi pełne historii i zabawy,
„Łowcy Książek” (czwartek) pełne wrażań warsztaty edukacyjno – czytelnicze organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Myślenicach.

Wspólne zapisy on-line na tygodniowe turnusy
01.7.-05.7 , 08.07-12.07, 15.7-19.7, 22.7-26.7,

18 czerwca godz. 18.00 - zapisy on-line na I-II turnus
26 czerwca godz. 18.00 - zapisy on-line na III, IV turnus


Każdy turnus oferuje bogaty wachlarz zajęć sportowo-tanecznych, warsztatów artystycznych i edukacyjnych o różnej tematyce. Razem odkryjemy nową technikę zajęć fitnessowych z pałkami, udoskonalimy umiejętności pływania, przeżyjemy ekscytujące przygody wśród rówieśników oraz uczestniczymy w rozmaitych warsztatach edukacyjnych z historią i książką w tle. Uczestnicy mogą cieszyć się grami i zabawami, aktywnościami sportowymi, basenem i kinem. Zapewniamy bezpieczeństwo i wspaniałą zabawę dla każdego dziecka w godzinach 7.45 – 16.00.
Oferta skierowana do dzieci w wieku 7 – 12 mieszkających na terenie Miasta i Gminy Myślenice.
Cena turnusu: 550 zł
 
W programie:
zajęcia świetlicowe - codziennie od godz. 7.45 - 9.00
basen - 2 x w tygodniu
seanse filmowe - min. 2 x w tygodniu
dwudaniowy obiad - codziennie
zajęcia warsztatowe o różnej tematyce 3-4 razy dziennie


Oferta zajęć specjalnie dostosowana jest do wieku i umiejętności uczestników. W zależności od programu oferujemy:

Zajęcia taneczne
- zajęcia ogólnorozwojowe, które rozwijają zwinność, koordynację ruchową, sprawność i gibkość, a do tego zwiększają świadomości własnego ciała. Podczas warsztatów dzieci i młodzież nauczy się prostych kroków i układów tanecznych przygotowanych przez naszych instruktorów.

Warsztaty fitnes z pałęczkami - Zajęcia ruchowe do muzyki z wykorzystaniem specjalnych pałeczek wystukujących rytm podczas wykonywania prostych ćwiczeń i choreografii. Wszystkie ćwiczenia są dostosowane do wieku i umiejętności uczestników. Głównym celem warsztatów jest poprawa kondycji, orientacji w przestrzeni poprzez zabawę i rytm.

Warsztaty przyrodniczo -ornitologiczne - Warsztaty edukacyjne na temat ptaków, ich rozwoju, codziennego życia w mieście, dziwnych zwyczajów lęgowych oraz ich migracji nie tylko do ciepłych krajów. Prezentacje multimedialne połączone z dużą ilością ciekawostek, ćwiczeń praktycznych wzbogaconych o sensoryczne doznania min. poznanie odgłosów, mają na celu pobudzić dzieci do samodzielnego poszukiwania wiedzy na interesujące je tematy.

Warsztaty przyrodnicze z elementami survivalu -Warsztaty dla każdej grupy wiekowej, podczas których uczestnicy odpowiedzą na pytanie: Czy w środku miasta można poczuć się jak w lesie? W czasie warsztatów uczestnicy zbudują mini-obozowisko, odkryją mikroświat miejskiej przyrody, poznają podstawy wakacyjnej pierwszej pomocy wszystko w nurcie pedagogiki przygody.

Warsztaty kulinarne - Zajęcia dla każdej grupy wiekowej, których celem jest odkrywanie nowych smaków, eksperymentowania z różnymi produktami, zdobycie podstawowych umiejętności kulinarnych. Kluczowym elementem warsztatów jest zachęcenie uczestników do zdrowego odżywianie poprzez poznanie przepisów na zdrowsze wersje przekąsek i deserów.

Bum bum granie – warsztaty muzyczne z wykorzystaniem, tradycyjnych perkusjonaliów oraz innowacyjnych instrumentów muzycznych min. Bum bum rurek. Podstawą warsztatów są zabawy rytmem. Podczas zajęć muzycznych dzieci uczą się świadomie słuchać muzyki oraz wyrażać ją poprzez rytmiczne akompaniowanie i grę na różnych instrumentach.

Zajęcia teatralne -Podczas zajęć uczestnicy będą mogli poznać proste ćwiczenia teatralne związane z prawidłową wymową, interpretacją słowa poprzez ruch oraz sposoby budowanie postaci w prezentowanym utworze. Takie zajęcia pobudzają wyobraźnię dziecka, uczą panowania nad własnym ciałem, pozwalają na rozwijanie kompetencji językowych – mają również działania terapeutyczne i integrujące grupę.

Rękodzieło oraz Plastyka Kreatywna -Zajęcia dla każdej grupy wiekowej, które rozbudzą wyobraźnię, rozwiną zdolności manualne, pozwolą poznać nowe techniki plastyczne. Blok kreatywny szczególnie dla dzieci, które kochają tworzyć. Dzieci będą własnoręcznie wykonywać oryginalne i niepowtarzalne dzieła sztuki: ptaki- cudaki, owady pełne magii, drzewka szczęścia itp. Oczywiście wszystkie zrobione przez nich przedmioty i gadżety zabierają na pamiątkę do domu.

Gimnastyka mózgu na wesoło, czyli zabawy rozwijające pamięć, koncentrację i spostrzegawczość połączone z koordynacją ruchową. Zajęcia opierają się głównie na wszelkiego rodzaju grach i zabawy dydaktyczne, które angażują: skupienie, logiczne myślenie, pamięć, uwagę i orientację przestrzenną. Zajęcia są wzbogacone o ćwiczenia relaksacyjne i energetyzujące.

Trening Wczesnego Kreatywnego Rozwoju™  -to warsztaty edukacyjno-artystyczne, które wspierają naturalną twórczość oraz wspomagają jego wszechstronny rozwój. Punktem wyjścia do działania uczestników jest zadanie-problem, który uczestnicy muszą rozwiązać, wykorzystując przy tym różne formy ekspresji twórczej: ruch, słowo i działania plastyczno-konstrukcyjne.

Basen - Zajęcia z nauki pływanie lub doskonalenia jego technik, gry i zabawy sportowe w wodzie. Zajęcia prowadzone z podziałem na grupę początkującą i zaawansowaną przez wykwalifikowanych instruktorów.

Seanse filmowe -Podczas jednego cyklu warsztatów „Łowcy kultury” uczestnicy będą mieli okazję uczestniczyć w 3 seansach filmowych. Na okoliczność wakacji MOKiS przygotuje specjalny repertuar dostosowany do wieku i zainteresowań uczestników. Pojawią się również nowości filmowe.

Zajęcia świetlicowe -To czas na zabawy integracyjne, gry ruchowe i wszelkie rodzaje aktywności odpowiadające na potrzeby i zainteresowanie uczestników. Poprzez bogatą gamę gier planszowych, klocków konstrukcyjnych i sprzęt sportowy świetlica posiada walory aktywizujące i edukacyjne. Specjalnie przygotowana przestrzeń umożliwia poranny relaks, ale również odpoczynek pomiędzy warsztatami.

Blok zajęć „Łowcy historii” ( wtorek) organizowane przez Muzeum Niepodległości w Myślenicach z zwiedzaniem i fascynującymi zajęciem edukacyjnymi pełne historii i zabawy,

Blok zajęć "Łowcy Książek” (czwartek) pełne wrażań warsztaty edukacyjno – czytelnicze organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Myślenicach.

Loga Fundusze Europejskie - Polska Cyfrowa, Rzeczpospolita Polska, Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostosowanie strony Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu dla potrzeb osób ze specjalnymi wymogami wraz z jej przebudową oraz projektem graficznym i funkcjonalnym została sfinansowana w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 III Osi Programu – Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z internetu, w tym e usług publicznych w szczególności realizuje cele stworzenia trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym 3.2 "Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej".
Nazwa programu: Cyfrowa [e]nergia w kulturze. Program cyfryzacji Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

© 2020 mokis.myslenice.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zadzwoń