2022-03-14

Grany Poniedziałek. Nowy muzyczny cykl w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu

  Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu rusza z nowym autorskim cyklem muzycznym pn. Grany Poniedziałek. Jego autorami są Piotr Dziadkowiec i Rafał Podmokły. W wybrany poniedziałek miesiące będą oni podejmować dyskusje, a także muzyczne prezentacje wybranych styli, gatunków i rodzajów muzyki.  Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek 21 marca 2022 r., o godz. 19.00 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. Gościem pierwszego cyklu „Grany Poniedziałek” będzie Radek Partyka – gitarzysta, wokalista, kompozytor i od niedawna również pianista. Wykonuje poezję śpiewaną, był wielokrotnie nagradzany (indywidualnie oraz z zespołem) na festiwalach piosenki poetyckiej i turystycznej. Lider zespołu Zielony Szlak, z którym nagrał kilka bardzo dobrze przyjętych przez publiczność i krytyków z tzw. krainy łagodności. Pasjonat górskich wędrówek i podróży. Wielbiciel poezji Jana Twardowskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Kazimierza Przerwy Tetmajera.

O muzyce i nie tylko

- Chcemy spotkać się i porozmawiać  z muzykami, twórcami, ludźmi sceny i dziennikarzami. Zagrają dla nas i o sobie opowiedzą twórcy, którzy grają muzykę ciężką jak pociąg towarowy wiozący hantle i sztangi i lekką jak portfel pod koniec miesiąca. Postaramy się znaleźć odpowiedzi na tak fundamentalne pytania jak: kto tak pięknie gra? Co z w harfie piszczy? W jakiej tonacji i komu bije dzwon? Czemu podobają nam się piosenki, które już kiedyś słyszeliśmy? I przede wszystkim co jest grane? Jeśli nudzisz się w poniedziałkowy wieczór i nie jesteś szewcem, wpadnij do Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu na spotkanie z ludźmi o podobnej wrażliwości – zapraszają Piotr Dziadkowiec i Rafał Podmokły autorzy cyklu „Grany Poniedziałek”, realizowanego we współpracy z Myślenickim Ośrodkiem Kultury i Sportu.

Piotr Dziadkowiec - muzyk, basista, wokalista, obecny na scenie muzycznej od ponad trzech dekad. Człowiek, który o muzyce wie „prawie wszystko” i nie boi się zapytać, o to czego nie wie. Poza muzyką interesuje się teologią, psychologią i historią sztuki, a zwłaszcza malarstwem. Jego głos usłyszysz w chórze gospel Joyful Voice, a gitarę basową w utworze „Niebo do wynajęcia” Roberta Kasprzyckiego.

Rafał Podmokły – dziennikarz, człowiek kulturalny w każdym tego słowa znaczeniu. Pasjonuje się sportem, muzyką, literaturą, filmem i historią. Z taki samym zapałem zagra w kosza, jak i na gitarze.

Loga Fundusze Europejskie - Polska Cyfrowa, Rzeczpospolita Polska, Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostosowanie strony Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu dla potrzeb osób ze specjalnymi wymogami wraz z jej przebudową oraz projektem graficznym i funkcjonalnym została sfinansowana w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 III Osi Programu – Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z internetu, w tym e usług publicznych w szczególności realizuje cele stworzenia trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym 3.2 "Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej".
Nazwa programu: Cyfrowa [e]nergia w kulturze. Program cyfryzacji Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

© 2020 mokis.myslenice.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zadzwoń