2019-06-24
23.11.2007
Jagoda Tendera "Dziennik Teatralny" Kraków
Dlaczego właściwie warto iść na tę sztukę? Ponieważ za cenę jednego biletu zobaczyć można aż trzy przedstawienia. Pierwsze, o relacjach między kobietami, obejmuje prawie całą sztukę z wyjątkiem pierwszej sceny, która rozgrywa się w garderobie, tuż przed spektaklem. Drugie dają owe „przedszkolaki”. Trzecie odbywa się w domu starców. To właśnie w dwóch ostatnich – króciutkich scenkach w obrębie pierwszego przedstawienia – zawarte jest prawdziwe przesłanie spektaklu. Jest nim miłość, a także rola sztuki. Szkatułkowa konstrukcja pozwala uwidocznić, że jeśli w wirze codzienności zagubią się sprawy najważniejsze, to właśnie teatr może o nich przypomnieć. Nawet jeśli teatr to nieudolne przedstawienie przedszkolaków śpiewających dla mamy, nawet jeśli to staruszki deklamujące drżącymi głosami wiersz o miłości.
Nie przez przypadek akcja rozpoczyna się i kończy 14 lutego. Tylko miłość ma moc łagodzenia tego, co w życiu złe. A więc pojednania zwaśnionych sióstr, córek, matek, przyjaciółek, a przede wszystkim pogodzenia się z samą sobą. Perspektywa miłości daje inne spojrzenie na wydarzenia i ludzi. To ona nadaje życiu sens od pierwszych chwil świadomości, aż do ostatnich lat w domu opieki „Przyszłość”. Nawet jeśli w ciągu tego życia intrygujemy, plotkujemy i pijemy, odbijamy sobie mężczyzn i wyszarpujemy stanowiska. 20.11.2007
Magda Urbańska "Dziennik Teatralny" Kraków
spektakl trwa: 1,40h minut bez przerwy
Nagroda dla najlepszego spektaklu na Ogólnopolskim Festiwalu Komedii Talia 2006. Grand Prix - Nagrodę Publiczności VI Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona" Zabrze 2006 r. oraz wyróżnienie dla Marty Bizoń za poczucie humoru.
tłumaczenie: Anna Tuszyńska reżyseria: Paweł Szumiec scenografia: Marek Braun kostiumy: Jolanta Łagowska
występują: Marta Bizoń Katarzyna Tlałka / Magdalena Nieć gościnnie Beata Schimscheiner
Dostosowanie strony Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu dla potrzeb osób ze specjalnymi wymogami wraz z jej przebudową oraz projektem graficznym i funkcjonalnym została sfinansowana w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 III Osi Programu – Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z internetu, w tym e usług publicznych w szczególności realizuje cele stworzenia trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym 3.2 "Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej".
Nazwa programu: Cyfrowa [e]nergia w kulturze. Program cyfryzacji Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.