2023-03-17

Wielkanocny Konkurs Palm Myślenice 2023 - zapraszamy do udziału w konkursie

Wielkanoc kończy okres Wielkiego Postu. To długo wyczekiwany czas rodzinnego ciepła i miłości. Święta Wielkanocne obfitują w tradycje oraz zwyczaje ludowe i choć część z nich niestety zanikła, to wiele nadal jest kultywowanych.

Wielkanocny czas zainaugurujemy 2 kwietnia 2023 r. o godz. 12.00, tradycyjnie na Myślenickim Rynku. To tu odbędzie się kolejna edycja Myślenickiego Konkursu Palm Wielkanocnych.


Wydarzenie organizuje Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu, Miasto i Gmina Myślenice wraz z pomysłodawcą konkursu Myślenickim Oddziałem Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej.

Palmy oceniane będą w trzech kategoriach:
tradycyjna, oryginalna, najwyższa.

Oceny dokonywać będzie jury złożone z przedstawicieli instytucji współorganizujących konkurs, a wyniki podane zostaną jeszcze tego samego dnia. Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez: Miasto i Gminę Myślenice, Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu oraz Myślenicki Odział Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej.

Wydarzeniom na myślenickim Rynku towarzyszyć będzie degustacja i kiermasz tradycyjnych wielkanocnych specjałów przygotowanych przez Koła Gospodyń z terenu Gminy Myślenice. Oczekiwanie na werdykt jury umili koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta i Gminy Myślenice pod batutą Wojciecha Kwiatka.

Cieszy fakt, że Wielkanocny Konkurs Palm w Myślenicach organizowany jest od wielu lat i wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem, do konkursu przystępuje średnio około 200 uczestników.

Mamy nadzieję, że i w tym roku będzie podobnie. Największe emocje budzi kategoria palm najwyższych. Warto jednak podkreślić kunszt wszystkich prac, tak misternie przygotowywanych najczęściej przez całe rodziny.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE!

Partner wydarzenia: Orkiestra Reprezentacyjna Miasta i Gminy Myślenice

Patroni medialni:
Gazeta Myślenicka Myślenice Itv Telewizja Internetowa - Region Południe, SEDNO, Miasto-Info.pl

Galria zdjęć Miasto i Gmina Myślenice archiwum 2019:
 
Loga Fundusze Europejskie - Polska Cyfrowa, Rzeczpospolita Polska, Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostosowanie strony Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu dla potrzeb osób ze specjalnymi wymogami wraz z jej przebudową oraz projektem graficznym i funkcjonalnym została sfinansowana w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 III Osi Programu – Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z internetu, w tym e usług publicznych w szczególności realizuje cele stworzenia trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym 3.2 "Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej".
Nazwa programu: Cyfrowa [e]nergia w kulturze. Program cyfryzacji Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

© 2020 mokis.myslenice.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zadzwoń