2022-02-28

NOWY NABÓR: Kompetencje medialne

Interesujesz się mediami? Marzysz o dziennikarskiej karierze? A może lubisz aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym online? Chciałbyś, chciałbyś mieć własnego bloga? Zastanawiasz się, jak poruszać się w świecie medialnych komunikatów? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o mediach? Czym są? Wyrocznią? Instrumentem władzy? Źródłem informacji? Narzędziem kontroli? A może po prostu wyznacznikiem trendów i przepustką do popularności. Mamy dla ciebie interesującą propozycję.

Kompetencje medialne. Klucz do sukcesu.

Kompetencje medialne, a przede wszystkim świadome wykorzystanie narzędzi online, to umiejętności, które z całą pewnością potrzebne są we współczesnym życiu. Nie tylko dorosłym, ale przede wszystkim młodzieży, która coraz częściej świat wirtualny łączy nierozerwalnie z rzeczywistością offline. Z myślą o młodzieży z terenu Gminy Myślenice Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu przystąpił do projektu pn. Sieć na kulturę w ramach którego zrealizowane zostanie cykl szkoleń z zakresu kompetencji medialnych.

- Podczas szkolenia uczestnicy poznają  cyfrowe narzędzia przydatne w codziennym życiu. Dowiedzą się, jak tworzyć spersonalizowane prezentacje, posługiwać się programami graficznym.  Poznają  zawiłości netykiety, a także sposoby na atrakcyjne prezentowanie się w sieci. Nauczą się rozpoznawać nieprawdziwe treści i jak bezpiecznie korzystać z portali internetowych. A co najważniejsze, dowiedzą  się w jaki sposób zadbać o swoje zdrowie podczas pracy przy komputerze – wyjaśnia Piotr Szewczyk, dyrektor Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu, który będzie współprowadzącym warsztaty.

Kto może uczestniczyć w bezpłatnym kursie?

Całość zajęć będzie miała charakter online na dobrze znanej wszystkim młodym ludziom platformie Teams. W sumie do wypracowania jest 30 godzin lekcyjnych (po 45 minut). Spotkania warsztatowe będą odbywać się w każdy wtorek i czwartego od godz. 16.00 do 19.00. O pierwszych zajęcia dla zakwalifikowanych organizatorzy poinformują po zakończeniu rekrutacji.

Warsztat dedykowany jest młodzieży w wieku 10 – 14 i 15 - 18 lat lat z terenu Miasta i Gminy Myślenice.

Rekrutacja. Kto i kiedy?

Cykl warsztatów z zakresu kompetencji medialnych realizowany przez Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu adresowany jest do młodzieży w wieku 10 -14 i 15-18 lat z terenu Gminy Myślenice. Ilość miejsc jest ograniczona. Organizatorzy mogą zakwalifikować maksymalnie 10 osób. O pierwszych zajęcia dla zakwalifikowanych organizatorzy poinformują po zakończeniu rekrutacji. W całym cyklu odbędzie się w sumie 10 spotkań, każde z nich po 3 godziny. Przewidywane dni warsztatów, to wtorki i czwartki.  Po przytępieniu do szkolenia udział w warsztatach jest obowiązkowy. Rekrutacja potrwa do 7 marca 2022 r., do godz. 10.00. Zapisy prowadzone są w formie online

ZAPISZ SIĘ TU >>> 

Tematyka szkolenia.

W całym cyklu przewidziano przekrojowe podejście do kompetencji cyfrowych. Podczas spotkań poruszone zostaną m.in. zagadnienia z zakresu: wykorzystania narzędzi online do zdobywania informacji i poznawania świata, porównania narzędzi informujących o bieżących wydarzeniach i trendach, netykiety, korzystania z portali internetowych w celu budowania wizerunku, pracy w sieci, cech dobrej prezentacji online, rozpoznawania prawdziwych treści i manipulacji oraz wielu innych.

Informacje dodatkowe.

Szczegółowych informacji na temat cyklu warsztatów udziela Piotr Szewczyk mailowo: piotr.szewczyk@myslenice.pl. Dodatkowe informacje na temat projektu dostępne są na stronie www.mokis.myslenice.pl

 

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”).

 

 

 

 

Załączniki:

1Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w szkoleniuPobierz
Loga Fundusze Europejskie - Polska Cyfrowa, Rzeczpospolita Polska, Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostosowanie strony Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu dla potrzeb osób ze specjalnymi wymogami wraz z jej przebudową oraz projektem graficznym i funkcjonalnym została sfinansowana w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 III Osi Programu – Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z internetu, w tym e usług publicznych w szczególności realizuje cele stworzenia trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym 3.2 "Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej".
Nazwa programu: Cyfrowa [e]nergia w kulturze. Program cyfryzacji Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

© 2020 mokis.myslenice.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zadzwoń