Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu

Jedyne takie zajęcia w Myślenicach Zumba kids i zumba junior!

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na zajęcia taneczne dla dzieci. Zumba kids i zumba junio, to unikatowa forma aktywności fizycznej dedykowana najmłodszym. Zajęcia realizowane są przez wykwalifikowanego trenera posiadające doświadczenie w pracy z dziećmi.

Zajęcia odbywają się każdy wtorek tygodnia od godz. 16.00 do 17.00
Miesięczny koszt udziału: 50 zł (opłata bez względu na ilość zajęć w których dziecko wzięło udział)
zapisy: 12 2721511

INFORMACJE O ZUMBIE KIDS

Zumba Kids to specjalnie stworzone zajęcia dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Dzieci jak i młodzież bardzo lubią taniec, a połączenie muzyki, której lubią słuchać z ruchem to dobry początek do rozwijania aktywności fizycznej jak i przełamania pewnych barier czy kompleksów. Zumba Kids to zajęcia, które zacierają granice pomiędzy fitness’em a rozrywką. Młodzi tancerze mają możliwość wkroczenia w świat fitnessu dzięki wspaniałej zabawie, muzyce i atmosferze jaka panuje na zajęciach!

Zatem czym jest Zumba Kids ?

To połączenie Zumba fitness (Salsa, Cumbia, Reggaeton, Hip-Hop i innych tańców) oraz treningu mającego na celu zapewnienie dzieciom maximum zabawy i fitness’u w tym samym czasie. Są to zajęcia bezpieczne i skuteczne. Zajęcia Zumba Kids zaczynają się od rozgrzewki, aby dobrze rozgrzać mięśnie i przygotować organizm dziecka do dalszych ćwiczeń. Następnie rozpoczyna się nauka kroków tańca. Dzieci nie lubią monotonii, dlatego też przygotowywane są dla nich specjalne gry i zabawy. Dzięki grom i zabawom dzieci dowiadują się o nowych rodzajach tańca oraz krótko o ich historii, np. gdzie powstały.

Jakie korzyści niesie za sobą Zumba Kids ?

Przede wszystkim to świetna zabawa, która sprzyja rozwojowi wszechstronnej sprawności ruchowej (fizycznej) i psychicznej u dzieci w każdym wieku.

Kształtuje precyzje ruchów oraz doskonali ich koordynację, ruchom dziecka nadaje lekkości, sprężystości, płynności, gibkości i skoczności. Pozytywnym zmianom ulega postawa ciała dziecka.

Uczy nawiązać i utrzymać kontakty niewerbalne i werbalne między ludźmi oraz wyzbycia się niepotrzebnych stresów związanych z własnym wyobrażeniem siebie. Dziecko nabywa umiejętności współdziałania w grupie, akceptacji samego siebie i innych, poszukiwania i pokonywania barier swoich możliwości.

Kształtuje dodatnie cechy charakteru takie jak: cierpliwość, wytrwałość, odwagę, odporność na trud i zmęczenie.

To także pewien styl bycia, sposób zachowania się – to zasady grzecznościowe, których trzeba przestrzegać. Warto też wspomnieć, iż zajęcia Zumba Kids rozwiją pamięć, myślenie, spostrzegawczość, orientację, uwagę, wyobraźnię i inteligencję twórczą. Usprawniają spostrzegawczość, refleks, koordynację wzrokowo-ruchową, orientację i wyobraźnię przestrzenną, kształtują świadomy ruch, uczą podejmowania decyzji, wdrażają do ładu i porządku. Wszystkie korzyści jakie niesie ze sobą aktywny ruch na zajęciach przekłada się na naukę w przedszkolu i szkole. Stworzanie warunków do rozwoju zainteresowań sportowych dzieci, jest tak samo ważne jak zdobywanie wiedzy. Warto więc zaszczepić w nich aktywność fizyczną i pokazać radość i zabawę płynącą z tańca!

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...