Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu

Zajęcia wakacyjne 2017

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza do skorzystania z oferty wakacyjnych warsztatów dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

W miesiącu lipcu w programie „WAKACJE Z MOKiS” przewidziano szereg atrakcyjnych warsztatów dla dzieci, między innymi: plastyczne, teatralne, warsztaty układania koralikowych obrazków, kreatywne warsztaty „Legendy świata”, zajęcia dla najmłodszych wraz z opiekunami w Akademii Wyobraźni MOKiS, zajęcia umuzykalniające, a pod koniec miesiąca Zumba Kids.

Dla miłośników robotów Machinatorium w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu przygotowało tygodniowe turnusy „Kreatywnych wakacji z robotami, eksperymentami, projektowaniem i językiem angielskim. Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 6-12 lat. Szczegóły na www.machinatorium.pl

Oferta zajęć dla młodzieży i dorosłych jest związana z realizacją warsztatów rękodzieła podczas Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem, których MOKiS jest partnerem.

Serdecznie zapraszamy również do kina MUZA w MOKiS na seanse filmowe i skorzystanie
z oferty wakacyjnej dla dzieci i młodzieży Centrum Wodnego „Aquarius”.

WARSZTATY TEATRALNE

dla dzieci od 7 lat
codziennie w dniach: 3-7 lipca oraz 17-21 lipca
godz. 16.15-18.00
prowadząca: Agnieszka Tola Słomka
zajęcia bezpłatne

Do zabawy zapraszamy dzieci w wieku od 7 lat, które za pomocą wyobraźni chcą przenosić się w nowe teatralne światy. Podczas warsztatów uczestnicy zajęć będą ćwiczyć pamięć, świadomość ciała, dykcję, ruch sceniczny. Wszystko to w formie zabawy, w trakcie której dzieci realizują swoje pomysły, wyrażają siebie w twórczy sposób oraz współpracują w grupie rówieśników.

WARSZTATY PLASTYCZNE WAKACJE Z MISTRZAMI

dla dzieci od 6 lat
codziennie w dniach: 3-7 lipca godz. 10-11.30
prowadząca: Natalia Nowacka
koszt pojedynczych warsztatów: 10 zł

Zajęcia o charakterze edukacyjno-warsztatowym, podczas których dzieci poznają najważniejszych w historii sztuki twórców: malarzy, grafików, rzeźbiarzy. Wiadomości o „mistrzach” utrwalą tworząc inspirowane ich twórczością prace plastyczne. Program dostosowany do wieku uczestników.

WARSZTATY PLASTYCZNE

dla dzieci od 6 lat
17 lipca-4 sierpnia: poniedziałek, wtorek godz. 10.00-11.30, czwartek, piątek godz. 16.00-17.30
prowadząca: Barbara Kmiecik
koszt pojedynczych warsztatów: 10 zł

Zajęcia plastyczne, skierowane są do dzieci od 6 roku życia, mające na celu rozbudzić wrażliwość na piękno, wyzwolić ekspresję twórczą poprzez poznawanie i doskonalenie różnorodnych technik plastycznych.

AKADEMIA WYOBRAŹNI DLA MALUCHÓW

dla dzieci od 2 do 4 lat z opiekunem
4 lipca-17 sierpnia: wtorek, czwartek godz. 10.00-11.00
prowadząca: Justyna Gawęda
koszt pojedynczych warsztatów: 5 zł

Ogólnorozwojowe zajęcia dla dzieci w wieku od 2 do 4 lat wraz z opiekunem. Poprzez różnorodne gry i zabawy oraz szeroką gamę pomocy dydaktycznych warsztaty stymulują wszechstronny rozwój dzieci. Pobudzają ekspresję i dziecięcą fantazję, ćwiczą sprawność ruchową poprzez ćwiczenia taneczno-ruchowe przy muzyce, sprawność manualną w prostych zadaniach plastycznych oraz kształtują umiejętność wspólnej zabawy z rówieśnikami poprzez gry i zabawy integracyjne.

LEGENDY ŚWIATA WARSZTATY INTERDYSCYPLINARNE

dla dzieci od 5 do 10 lat
10 lipca-18 sierpnia: środa, piątek godz. 10.00-11.30 (z wyjątkiem 9 sierpnia oraz 11 sierpnia)
prowadząca: Justyna Gawęda
koszt pojedynczych warsztatów: 5 zł

Warsztaty interdyscyplinarne „Legendy Świata” skierowane są do dzieci w wieku 5-10 lat, łączące działania z różnorodny dziedzin kultury i edukacji: techniki i plastyki, muzyki i tańca, literatury oraz teatru. Tematem przewodnim każdych warsztatów są baśnie i legendy z różnych stron świata. Dzieci poznają w ten sposób tradycje, obyczaje i kulturę innych krajów. Uczestniczyć będą również w zabawach fabularnych kształtujących fantazję i wyobraźnie, w zabawach ruchowych, grach dydaktycznych oraz w zadaniach plastycznych.

WARSZTATY „KORALIKOWE OBRAZKI”

dla dzieci od 7 lat
10, 11, 13 lipca godz. 10.00-11.30
prowadzący: Piotr Bębenek
koszt pojedynczych warsztatów: 10 zł

Twórcze warsztaty dla tych, którzy mają dużo cierpliwości.
Na warsztatach uczestnicy będą tworzyć kolorowe obrazki z koralików hama beads w rożnych formach i kolorach. Na początku sami tworzą wzory, układy, dobierają kolory i układają... Ilość pomysłów na to, co można zrobić z koralików jest nieskończona. Motywy świąteczne, bajkowe, przyrodnicze, mandale i co tylko wyobraźnia podpowie. Znakomite zajęcia wspierające małą motorykę i umiętność koncentracji uwagi.

WARSZTATY UMUZYKALNIAJĄCE

dla dzieci od 6 lat
od 17 lipca do 18 sierpnia wtorek, czwartek godz. 11.30-12.30
prowadzący: Zbigniew Morawski
zajęcia bezpłatne

Podczas warsztatów dzieci uczą się słuchania, powtarzania i zapamiętywania prostych rytmów. Biorą udział zabawach rytmicznych z bum bum rurkami, grają na instrumentach perkusyjnych, uczą się piosenek oraz biorą udział w zabawach na rozpoznawanie dźwięków poszczególnych instrumentów muzycznych. Taki kontakt z muzyka na żywo z pewnością pozytywnie wpływa na rozwój słuchu muzycznego u dzieci, a zespołowe muzykowanie uczy współdziałania w grupie.

ZUMBA KIDS

dla dzieci od 5 lat
25 lipca-24 sierpnia: wtorek, czwartek godz. 16.00-16.45
prowadząca: Anna Pospuła
Koszt: 5 zł

Zumba Kids to zajęcia będące połączeniem ćwiczeń ruchowych oraz tańca.
Dzieci bardzo lubią taniec, a połączenie prostych kroków i ulubionej muzyki to dla nich wspaniała zabawa. Zajęcia odbywają się w wesołej atmosferze, muzyka jest energiczna i porywająca do tańca, głównie są to rytmy latino, ale także utwory przeznaczone do zabaw z dziećmi. Poprzez zajęcia dzieci ćwiczą koordynację, równowagę oraz umiejętność zabawy w grupie rówieśniczej. Zumba Kids dostarcza więc dzieciom wiele radości, szczególnie tym, które mają duże pokłady energii.
Układy taneczne przygotowane są specjalnie dla najmłodszych uczestników.

Oferta dla młodzieży i dorosłych:

WARSZTATY RĘKODZIEŁA w ramach Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem
Realizowane w MOKiS

11 lipca (wtorek) g. 16.00-18.00
WARSZTATY TRADYCYJNYCH PAJĄKÓW SŁOMIANYCH
Prowadzenie: Jerzy Chlipała
Liczba uczestników 15 osób

Pierwotnie wykonywane z materiałów dostępnych zimą z czasem zdobione elementami z papieru i bibuły krystaliczne konstrukcje - pająki tradycyjna dekoracja małopolskiego domu. Zapraszamy na warsztaty. podczas trwania których ich uczestnicy przygotują materiał i stworzą własne pająki.

13 lipca (czwartek) g. 16.00-18.00

WARSZTATY WYCINANKI
Prowadzenie: Natalia Nowacka
Liczba uczestników 12 osób

Podczas trwania zajęć uczestnicy zobaczą przykłady wycinanek tworzonych z papieru w różnych kulturach i początkowo realizując konkretne przykłady nauczą się tej precyzyjnej techniki. Efektem finalnym będzie stworzenie własnej wycinanki.

14 lipca (piątek) g. 16.00-18.00

WARSZTATY SZYTYCH ZABAWEK - KOLOROWE KONIKI
Prowadzenie: Katarzyna Pitala
liczba uczestników: 15 osób

Warsztaty, podczas których każdy dowie się jak powstają szyte zabawki. 
Uczestnicy uszyją i ozdobią własne folkowe przytulanki. Koniki będą cieszyć młodszych i starszych.
 
16 lipca (niedziela) g. 12.00-14.00

WARSZTATY MAKRAMY
Prowadzenie: Karolina Marusińska 
liczba uczestników: 10 osób 

Warsztaty, podczas których uczestnicy wykonają bransoletki i wisiory - unikatową biżuterię plecioną ze sznurka i drewnianych korali.

17 lipca (poniedziałek) g. 16.00-18.00

ETNICZNE TALERZE - MALOWANIE CERAMIKI
Prowadzenie: Natalia Nowacka
Liczba uczestników: 15 osób

Podczas warsztatów ich uczestnicy poznają zdobienia ceramiki z różnych stron świata. Każdy wykona swój własny talerz, który po wypaleniu będzie mu służył w codziennym życiu lub pozostanie niecodzienną dekoracją. 

18 lipca (wtorek) g. 16.00-18.00

WARSZTATY TRADYCYJNYCH OZDÓB BIBUŁKOWYCH
Prowadzenie: Barbara Kmiecik
Liczba uczestników 15 osób

Warsztaty tradycyjnych ozdób z papieru popularnych w Małopolsce. Podczas zajęć uczestnicy poznają konstrukcję kwiatów z krepiny i stworzą niepowtarzalny wianek - ozdobę na ścianę.

ZAPISY NA WARSZTATY TELEFONICZNIE: 505 69 73 17

 

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...