Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu

SEKS NOCY LETNIEJ-SPEKTAKL KOMEDIOWY TEATRU BAGATELA 09.03.2019r.

TEATR BAGATELA SERDECZNIE ZAPRASZA NA SPEKTAKL KOMEDIOWY pt.

"Seks nocy letniej" (A Midsummer Night's Sex Comedy / Eine Sommernachts-Sexkomödie)

Z OKAZJI DNIA KOBIET I MĘŻCZYZN! 09.03.2019r. godz.18.00 do MOKIS MYŚLENICE!

Opis:

 Sześciokąt uczuciowy w stylu retro „w samym środku lata, gdzieś około 1910 roku”. Dotknięty impotencją wynalazca-amator z bogobojną żoną, lekarz-erotoman z przyjaciółką, filozof natury z narzeczoną bez zahamowań – i rakiety do badmintona oraz siatki na motyle w arkadyjskiej scenerii domku na wsi. Po tej jednej nocy zaskakujących odkryć i odważnych decyzji nikt już nie będzie taki sam, jak przedtem.

Woody Allen nakręcił „słodki film – taki rodzaj filmowego deseru” w 1982, w formie i treści odwołując się do staroświeckiej komedii Ingmara Bergmana „Uśmiech nocy” z 1955. Tytułowa aluzja do Shakespeare’a, nawiązania do Czechowa i Turgieniewa oraz dialogi o seksie w duchu Freuda owocują pysznym komizmem i nieodpartym wdziękiem.

SPRZEDAŻ BILETÓW: MOKIS KASA tel. 12/272 15 11 wew.29 oraz tel. 608 587 192

Cena biletów: 80 zł

RECENZJE:

Elżbieta Konieczna, „Miesiąc w Krakowie” online, 5 sierpnia 2010:

 „W Krakowie jest zespół profesjonalnie przygotowany do grania lekkiego repertuaru, od komedii do farsy włącznie. Zresztą Państwo o tym dobrze wiecie. Nawet nie czytając tego, co piszą recenzenci, porozumiewacie się między sobą pocztą pantoflową i walicie drzwiami i oknami do Bagateli.

I będziecie to robić także w przypadku „Seksu nocy letniej”, bo przecież chcecie od czasu do czasu pośmiać się nie na szmirze, bo takiej macie w bród w telewizji i w życiu, a na dobrym przedstawieniu w teatrze.

Zabawny scenariusz napisany przez Woody’ego Allena, z kołaczącym się w tle pomysłem szekspirowskiego „Snu nocy letniej”. Inteligentny dowcip dialogów, zabawne sytuacje, aktorzy czujący się w rolach jak we własnej skórze..."

 

Adaptacja

Jurgen Fischer

Tłumaczenie

Monika Muskała

Reżyseria

Andrzej Majczak

Scenografia

Urszula Czernicka

Muzyka

Mieczysław Mejza

Światła

Krzysztof Sendke

Dramaturg / asystent reżysera

Renata Derejczyk

Inspicjent/ sufler

Monika Handzlik"Seks nocy letniej"

Woody Allen

Czas: 150 min 1 przerwa

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...