Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu

„Myślenickie maski” I konfrontacje teatralne

TEATR KULTURESKA
„ZIELONY KOPCIUSZEK”
godz.9.00
“Zielony Kopciuszek” to interaktywny spektakl muzyczny dla dzieci, który dzięki licznym piosenkom, konkurencjom i animacjom przeniesie dzieci w świat baśni o Kopciuszku, jakiej dotąd nie znały.Przedstawienie ma charakter bajki o tematyce ekologicznej– przypomina najmłodszym jak ważny jest szacunek wobec przyrody, a także uczy jak o nią dbać. Utrwala i poszerza wiedzę na temat zasad segregacji odpadów i znaczenia właściwego gospodarowania odpadami. Dzieci będą miały szanse utrwalić zasady segregacji, obowiązujące w danej gminie. Ponadto spektakl podkreśla, jak ważna jest ochrona powietrza oraz walka z niską emisją. Ukazuje negatywne skutki palenia śmieci w domowych paleniskach, ogrzewania domów węglem, a dużej ilości spalin samochodowych. Zachęca do walki z problemem zanieczyszczeń powietrza.Spektakl, dzięki baśniowej atmosferze gwarantuje niezapomniane przeżycia teatralne i efektywną edukację ekologiczną. Przedstawienie adresowane jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (3-11 lat).

Zapowiedź fabuły
Okrutny los skazał Kopciuszka na mieszkanie z macochą i dwójką brzydkich sióstr. Dobra bohaterka nie rezygnuje jednak z marzeń. Zawsze przecież może liczyć na wsparcie zabawnych przyjaciół – Motylka Emilki i Szczurka Burka. Staną oni na wysokości zadania, by wszystko potoczyło się jak w bajce – magiczna przemiana w księżniczkę pozwoli Kopciuszkowi dotrzeć na bal, na którym spotka wymarzonego księcia. Zgodnie jednak z treścią bajki o Kopciuszku, czar pryska o północy. Dlaczego? Bo królewicz okazuje się Księciem von Bałaganem, który nie dba o przyrodę. Kopciuszek nie chce żyć w królestwie, nad którym unosi się smog, a ludzie nie segregują śmieci. Jak odnaleźć drogę do serca Kopciuszka, rozkochanego w czystej naturze? Wraz z dziećmi Książę będzie poszukiwał odpowiedzi na to pytanie.
Dlaczego ten spektakl jest wyjątkowy?
"Zielony Kopciuszek"to nasza autorska adaptacja baśni o Kopciuszku, oparta na autorskim scenariuszu i bajkowej muzyce. Wszystkie piosenki są śpiewane przez aktorów na żywo i posiadają ekspresyjną choreografię. Spektakl opatrzony jest barwną scenografią i ręcznie robionymi kostiumami, a także wyjątkowymi efektami świetlnymi. Przez całe 60 minut bawi widzów - zarówno tych najmłodszych, jak i ich rodziców. Ponadto treści ekologiczne podane tu są w bardzo przystępny i ciekawy sposób przez co gwarantują efektywną edukację ekologiczną.


TEATR KRÓTKICH OPOWIEŚCI
„JELEŃ”
godz.10.30
KOLONIA

„CHRZEST POLSKI”
godz.11.00
Adaptacja skeczu z repertuaru kabaretu „Neonówka”.


Amatorski Teatr Osób Niepełnosprawnych „TereN”
teatr Warsztatów Terapii Zajęciowej w Myślenicach
„KASZALOT”
godz.11.30
Streszczenie:
Lalkarz tworzy nową lalkę, Kaszalota, i zaczyna opowiadać jego historię. Po chwili dołącza się Pchła. Kaszalot i Pchła wymyślają opowieść wspólnie z Lalkarzem (który nie jest tym faktem zachwycony i chwilami nawet się obraża), dodając własne pomysły i sprzeczając się co do dalszego rozwoju wypadków. Punktem wyjścia jest zdanie Lalkarza: „Kaszalot obudził się jakiś nieswój”. Bohaterowie wyruszają więc w podróż, aby dociec, czyj jest Kaszalot, jeśli nie swój. Napotkana Rzeka prowadzi do mieszkającej w morzu rodziny kaszalotów. Nie są jednak rodziną: pokrewieństwo wyklucza spiczasty nos bohatera. Jego kształt przypomina nos Lisa, ale on też nie uznaje Kaszalota za swego brata. Spotkanie z Kasztanami okazuje się kolejnym fiaskiem - pomimo zbliżonej nazwy, nie widzą w Kaszalocie jednego ze swoich. Aby stać się czyimś - radzi Stary Kasztan - trzeba zacząć troszczyć się o drugą osobę. Kiedy chwilę później Lalkarz przypadkiem siada na Pchle, Kaszalot natychmiast idzie jej z pomocą. Dochodzą do wniosku, że będąc najlepszymi przyjaciółmi nie są niczyi.

Przesłanie:
Oryginalnie skonstruowana sztuka, pełna zabawnych sytuacji i humoru słownego. Żeby nie być samotnym, trzeba troszczyć się o innych, a prawdziwe związki nie są oparte na podobieństwie, lecz uczuciach.


Amatorski Teatr im. księdza kardynała Karola Wojtyły
"BAŚŃ O RYCERZU BEZ KONIA"
godz.12.00
Streszczenie:
Głównymi bohaterami sztuki są: Rycerz bez konia i Koń bez rycerza, którzy wędrują szukając siebie nawzajem. Spotykają różne postaci, ale siebie spotkać nie mogą, co czyni ich coraz bardziej nieszczęśliwymi. Wędrując oddzielnie, przeżywają jednak podobne przygody. Naprzód spotykają Łotrów, którzy nie mogą ich ograbić, ponieważ nie ma z czego. Następnie trafiają na przebraną za nietoperza Mysz, której - pomimo jej usilnych starań - nikt się nie boi. Wreszcie pojawia się Smok, którego proszą, ażeby ich pożarł. Ten jednak nie ma ochoty zjadać ich oddzielnie. Od Smoka dowiadują się o swym wzajemnym istnieniu i odżywają ich nadzieje na spotkanie. Po drodze trafiają jeszcze na Czarodzieja, ale i ten nie potrafi im pomóc. Zniechęceni długimi poszukiwaniami docierają ostatecznie do wieży, pod którą stoi Stare Drzewo. Przemawia ono ludzkim głosem, udzielając im mądrych rad. Na koniec w oknie wieży pojawia się Królewna. Ratując ją, Rycerz spada z wieży wprost na śpiącego pod Drzewem Konia. Cała trójka szczęśliwie odjeżdża do królestwa Rycerza
Przesłanie:
Sztuka traktuje o potrzebie marzeń i nieocenionej wartości nadziei. Nawet niepowodzenia nie powinny zniechęcać na drodze ku realizacji marzeń - wytrwałość zostanie nagrodzona.


Werdykt jury I bloku konfrontacji teatralnych i wręczenie nagród


KABARET CZYLI SHOW
„BOMBKA ŚWIĄTECZNA”
godz.17.00
Zbiór skeczy o charakterze świątecznym okraszonych muzyką.


TEATR W STODOLE DOROTY RUŚKOWSKIEJ
„DESPERATKI”
godz.18.30
spektakl dla dorosłych
„Desperatki” to historia trzech wykształconych kobiet,które z uwagi na brak możliwości pracy w kraju,w akcie desperacji postanawiają wyjechać do pracy za granicę.
Podejmują decyzję. Jak potoczy się ich życie na obczyźnie? Kim będzie pracodawca ?
Na to i na wiele innych pytań odpowiedź znajdzie widz podczas spektaklu.
Nagłe zwroty akcji i zabawny dialog wprawią widza w doskonały nastrój.


FINAŁ
DOROTA RUŚKOWSKA
„UŚMIECH ZA JEDNĄ PODRÓŻ”
godz.20.15
TYLKO DLA DOROSŁYCH!!!!
Bohaterka zabiera widza w różne regiony kraju i poza jego granice,zabawne sytuacje związane z biurem podróży Dorota Travel przygotują widza na zasadzki jakie szykują dla niego inne,podejrzane biura podróży.


Werdykt jury II bloku konfrontacji teatralnych i wręczenie nagród

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...