Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu

Październik dla św. Jana Pawła II

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu przystąpił do projektu pn. Dni św. Jana Pawła II. Jan Paweł II i Brat Albert. Apostołowie naszych czasów. Projekt realizuje Instytut Dialogu Międzykulturowego, a wydarzenie jest współfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Głównymi bohaterami wystawy są Święci: Jan Paweł II i Brat Albert.
Ekspozycja - bazująca na zbiorach i zasobach Wydawnictwa „Biały Kruk” oraz Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie - odwoływać się będzie do biografii, dorobku obu Świętych oraz do beatyfikacji (Kraków, 1983 r.) i kanonizacji (Watykan, 1989 r.) Brata Alberta przez Papieża Polaka. Na szczególną uwagę zasługują zdjęcia pochodzące ze zbiorów archiwalnych Wydawnictwa autorstwa Adama Bujaka, które są częścią ekspozycji.
Wystawa wpisana jest w projekt „Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów. VII Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II” dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura Dostępna”.
Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu jest współorganizatorem projektu.

28 września o godz. 18.00 wystawą Jan Paweł II i Brat Albert – Apostołowie naszych czasów zainaugurowany zostanie cykl wydarzeń w ramach dni św. Jana Pawła II. Podczas niespełna całego miesiąca przewidziano szereg wydarzeń koncertowych i filmowych. 9 października o godz. 17.00 koncert zagra Krystyna Giżowska (wstęp wolny). 9 października o godzinie 17.00 odbędzie się otwarty pokaz filmowy w Kinie MUZA filmu w reżyserki Krzysztofa Zanussiego pn. Brat Naszego Boga. Film połączony będzie z krótką prelekcją.
Od 10 do 13 października MOKiS zaprasza szkoły średnie do otwartych pokazów filmowych: Małopolska. Miejsce serdeczne Jana Pawła II (reż. K. Glondys).

W niedzielę 8 października, o godz. 17.00 w sali widowiskowej MOKiS-u wystąpi znana i lubiana polska artystka - Krystyna Giżowska. Obok świeckiego repertuaru usłyszymy również utwory o tematyce religijnej.

9 października (poniedziałek) na godzinę 17.00 zapraszamy do Kina Muza gdzie odbędzie się spotkanie z prelegentem, a po nim jednorazowa projekcja filmu Brat naszego Boga w reżyserii K. Zanussiego. Tego samego dnia rozpoczną się także emisje filmu Małopolska. Miejsca serdeczne Jana Pawła II w reżyserii K. Glondysa, które potrwają do 13 października br.

WSTĘP WOLNY na wszystkie wydarzenia.

Projekt „Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów. VII Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura Dostępna”.
Organizator: Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie
Współorganizatorzy: MOKiS (Myślenice), Wydawnictwo „Biały Kruk”, Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie
Patroni medialni: Tygodnik „Gość Niedzielny”, Radio PLUS, Portal franciszkańska3

Więcej informacji także na www.idmjp2.pl

Zapraszamy!

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...