Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu

Sierpniowe propozycje MOKiSu

Sierpniowe propozycje w MOKiS

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na cykl letnich sierpniowych wydarzeń kulturalno-artystycznych. Nowa oferta różni się od tej zrealizowanej w lipcu, w której udział wzięło w sumie kilkaset dzieci, młodzieży i dorosłych z terenu Gminy Myślenice. Co czeka nas w sierpniu? Między innymi Myślenicki Festiwal Ceramiki, warsztaty animacji filmowej czy warsztaty plastyczne: koralikowe obrazki.MYŚLENICKI FESTIWAL CERAMIKI

Drugi i czwarty tydzień sierpnia będą upływać w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu pod znakiem ceramiki. Zaplanowane w tym czasie zajęcia warsztatowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych przybliżą nawet tym niedoświadczonym materię ceramiczną i możliwości tej niezwykłej materii, a Ci którzy już mieli z nią kontakt będą mogli stworzyć kolejne unikatowe przedmioty. Zajęcia będą obejmowały podstawy lepienia obiektów ceramicznych, ale również i zdobienia zarówno szkliwami jak i dekoracji wykonywanych na zimno. Poniżej przedstawiamy szczegółowy harmonogram Festiwalu.

ZAJĘCIA DLA DZIECI (od 6-11 lat), codziennie w dniach 7-11 sierpnia g. 10.00-11.30

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu
ul. Piłsudskiego 20. Zapisy nie obowiązkowe.
Koszt uczestnictwa w pojedynczych zajęciach: 10 PLN.
Zapraszamy dzieci na zajęcia ceramiczne, podczas których stworzą: zwierzęta, kwiaty, i przedmioty użytkowe – misy, talerze, pojemniki na kredki, plakiety.
---
ZAJĘCIA DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH (od 12 lat), 17.00 – 19.00

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu
ul. Piłsudskiego 20. Obowiązują zapisy na zajęcia dla młodzieży i dorosłych.
Telefon: 12 2721511 lub 505 69 73 17.
Koszt uczestnictwa w pojedynczych zajęciach: 10 PLN.
Istnieje możliwość zapisów na pojedyncze – wybrane warsztaty.

7 sierpnia g. 17.00-19.00

Misa – uczestnicy zapoznają się z materią gliny ceramicznej i ulepią autorskie misy.

8 sierpnia g. 17.00-19.00

Wazon – podczas zajęć ich uczestnicy ulepią wysokie naczynia z dekoracją na czerepie

9 sierpnia g. 17.00-19.00

Ceramiczne kwiaty – zajęcia, podczas których warsztatowicze stworzą swoją kolekcję ceramicznych kwiatów

10 sierpnia g. 17.00-19.00

Ceramiczna biżuteria – zajęcia dedykowane małej formie rzeźbiarskiej, podczas których zostaną wykonane kolczyki, naszyjniki, korale.

11 sierpnia g. 17.00-19.00

Zdobienie ceramiki na zimno - podczas zajęć będzie można stworzyć autorską dekorację użytecznych przedmiotów, kubków, filiżanek, talerzy dedykowanymi do tego farbami, które zapewnią trwałe zdobienie.

21 sierpnia g. 17.00-19.00

Szkliwienie – malarstwo na ceramice. (Kontynuacja zajęć poprzednich).
Pojemnik – podczas zajęć ich uczestnicy ulepią naczynia z dekoracją na czerepie.

22 sierpnia g. 17.00-19.00

Szkliwienie – szablony i pieczątki na ceramice. (Kontynuacja zajęć poprzednich).
Podczas zajęć ich uczestnicy ulepią formy według własnej koncepcji.

23 sierpnia g. 17.00-19.00

Szkliwienie – malarstwo, szablony i pieczątki na ceramice. (Kontynuacja zajęć poprzednich).

24 sierpnia g. 17.00-19.00

Zdobienie ceramiki na zimno - podczas zajęć będzie można stworzyć autorską dekorację użytecznych przedmiotów, kubków, filiżanek, talerzy dedykowanymi do tego farbami, które zapewnią trwałe zdobienie

25 sierpnia g. 17.00-19.00

Zdobienie ceramiki na zimno - podczas zajęć będzie można stworzyć autorską dekorację użytecznych przedmiotów, kubków, filiżanek, talerzy dedykowanymi do tego farbami, które zapewnią trwałe zdobienie.
W ramach Myślenickiego Festiwalu Ceramiki 10 sierpnia o godzinie 18. 00 zapraszamy Państwa do Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu (Myślenice, ul. Piłsudskiego 20) na wernisaż wystawy rzeźbiarza ceramika – Michała Dziekana BIOFILIA, połączony z pokazowym wypałem autorskiej rzeźby w przestrzeni publicznej. Sam autor o swoim projekcie mówi:
„Rzeźba ceramiczna inaczej" jest to połączenie pieca węgierskiego z piecem papierowym, gdzie piec sam staje się rzeźbą, wypaloną od środka. Ten rodzaj pieca jest moim osobistym doświadczeniem w formie świetlistego heppeningu, który wciąż doskonale. Koncepcja jest więc w zamyśle eksperymentem formalnym z użyciem nietypowych materiałów ceramicznych, jak i nobilitacją czynności wypałowych, które zepchnięte są do rangi wyłącznie technologicznego działania. Konfrontacja i zestawienie etapu wypałowego i artystycznego na jednej linii prowokuje pytania o skończoność czy nieskończoność dzieła ceramicznego. O rangę ceramiki i jej transgresję obecnie w sztuce.

Załączniki:
Pobierz plik (wakacje harmonogram sierpień 2017.pdf)wakacje harmonogram sierpień 2017.pdf02-08-2017 16:10

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...