Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu

62 Konkurs recytatorski eliminacje dla powiatu myślenickiego 24 marca 2017

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Myślenicach zaprasza osoby dorosłe, studantów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w kolejnej edycji najstarszego
i posiadającego najwyższą renomę w Polsce konkursu recytatorskiego. Patronat nad 62. Ogólnopolskim Konkursem Recytatorskim sprawuje Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Eliminacje dla powiatu myślenickiego odbędą się w dniu 24 marca 2017 r. (piątek) o godz. 10.00 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu ul. J. Piłsudskiego 20. Karty zgłoszeń prosimy składać w terminie do 20 marca 2017 r., osobiście w sekretariacie MOKiS lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Terminy i kolejność poszczególnych prezentacji zostaną zamieszczone na stronie internetowej mokis.myslenice.pl.

W Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu będą prowadzone również otwarte konsultacje recytatorskie dla młodzieży biorącej udział w konkursie. Konsultacje recytatorskie odbywać się będą w dniach 21- 23.03.2017 r. w godz. 14.00 – 18.00 wyłącznie po wcześniejszych zapisach pod nr tel. 12 272-15-11. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Dodatkowe informacje:
Konkurs jest skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, studentów oraz osób dorosłych
z terenu powiatu myślenickiego. Prowadzony jest w formie czterech odrębnych turniejów: (turniej recytatorski, turniej „wywiedzione ze słowa”, turniej teatrów jednego aktora, turniej poezji śpiewanej).

Turniej recytatorski
1. Uczestnicy występują w dwóch kategoriach wiekowych:
– młodzieży szkół ponadgimnazjalnych
– dorosłych
2. Repertuar obejmuje trzy utwory w całości lub fragmentach – dwa utwory poetyckie i prozę.
3. Do prezentacji uczestnik zgłasza dwa utwory: prozę i utwór poetycki (czas prezentacji nie może przekroczyć 10 min.).

Wywiedzione ze słowa
1. Uczestnicy występują bez podziału na kategorie.
2. Repertuar i forma prezentacji – dowolne (czas prezentacji do 7min.).

Turniej poezji śpiewanej
1. Uczestnicy występują bez podziału na kategorie wiekowe.
2. Repertuar obejmuje 3 utwory śpiewane i 1 utwór recytowany. Wykonywane mogą być wiersze, które zostały opublikowane w książkach lub prasie literackiej, przynajmniej jeden utwór musi być oryginalny, tzn. mieć nowo skomponowaną muzykę; uczestnicy mogą wykonać trzeci utwór z tekstem własnym.
3. Do prezentacji uczestnik zgłasza 2 utwory śpiewane, 1 recytowany i ewentualnie, jako trzeci śpiewany, utwór z własnym tekstem. Do prezentacji wojewódzkich włącznie prezentacja utworu recytowanego jest obowiązkowa.
4. Do akompaniamentu może być stosowany jeden instrument muzyczny, mały zespół muzyczny do trzech osób lub dokonane nagranie – półplayback (czas prezentacji nie może przekroczyć 10 min.).

Turniej teatrów jednego aktora
1. Uczestnicy występują bez podziału na kategorie.
2. Spektakl przygotowują w oparciu o dowolny materiał literacki (czas trwania spektaklu nie może przekroczyć 30 min.).

Bliższych informacji o konkursie udziela Instruktor ds. kultury MOKiS Justyna Gawęda pod nr tel. 12 272-15-11.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...