Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu

Sylwestrowa Noc Kinowa w Kinie MUZA w Myślenicach

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu oraz Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice serdecznie zapraszają na I Sylwestrową Noc Kinową w kinie MUZA w Myślenicach. Przed nami iście gwiazdorski wieczór w towarzystwie znanych i lubianych aktorów. Na deser retransmisja koncertu Queen A Night in Bohemia z legendarnym Freddie Mercury. Wstęp na wydarzenie bezpłatny. Organizatorzy przekonują, że to wyjątkowy sposób na przywitanie nowego roku, który z całą pewnością wpiszę się w cykl wydarzeń kinowych w Myślenickim Ośrodku Kultury. Start o godz. 19.30.

Jakie propozycje filmowe przygotowało kino MUZA. W pierwszej kolejności sylwestrowicze zobaczą film „Boska Florence” z Meryl Streep w roli głównej. Niezwykle zabawna prawdziwa historia kobiety, która mimo braku talentu podbiła sceny operowe świata budząc śmiech zamiast zachwytów. Dzięki heroicznym staraniom ukochanego udawało się jej występować na Broadwayu i nagrywać płyty, a przede wszystkim wciąż wierzyć w swój dar. Jednak gdy zapragnęła ukoronować swój tryumf koncertem w słynnym Carnagie Hall nawet Bayfield wpadł w panikę. Ale czegóż nie robi się dla ukochanej.
Przed północą goście obejrzą także najnowsze dzieło Tima Burtona „Osobliwy dom Pani Peregrine”. To opowieść o szesnastoletnim chłopcu, który jako dziecko nasłuchał się historii opowiadanym przez jego dziadka o niezwykłym miejscu zwanym "Osobliwym domem pani Peregrine". Kierując się wskazówkami pozostawionym przez dziadka chce odkryć przeszłość dziwnego, zniszczonego domu i jego małych mieszkańców.
- W krótkiej przerwie, tuż przed godziną 24.00 zaprosimy widzów na symboliczny noworoczny toast i życzenia. Na tym jednak nie skończą się nasze atrakcje. Po północy przygotowaliśmy wyjątkowy koncert. Przeniesiemy się do roku 1975 do Londynu na koncert grupy Queen z Freddim Mercury – wyjaśnia Piotr Szewczyk, zastępca dyrektora Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.
Queen a Night in Bohemia został nakręcony na żywo w Wigilię 1975 roku w Hammersmith Odeon w Londynie. Ukazuje on punkt kulminacyjny najbardziej urozmaiconego i ciekawego roku w karierze zespołu. Był transmitowany na żywo w programie BBC Two’s Old Grey Whistle Test i uchwycił niesamowitą energię zespołu podczas wykonywania hitów takich jak Killer Queen, Liar, Keep Yourself Alive i Now I’m Here, jak również nagranego po raz pierwszy na żywo największego klasyka Bohemian Rhapsody. To przypieczętowało przemianę muzyków z ambitnych młodych talentów w jeden z najwspanialszych i najważniejszych zespołów wykraczających poza zakres swojej epoki.
- W związku z nową propozycją programową Myślenicki Ośrodek Kultury zrezygnował z organizacji sylwestra na myślenickim rynku. Frekwencja z roku na rok była mniejsza, a koszty efektownego pokazu sztucznych ogni oraz zabezpieczenia bardzo wysokie. Bezpłatne pokazy filmowe, to inna – lecz równie atrakcyjna forma spędzenia tego czasu wspólnie. Raz jeszcze zapraszamy do Kina Muza. Dla gości przewidzieliśmy bufet z przekąskami i ciepłymi napojami. Te atrakcje już na koszt własny. Filmowe i koncertowe pokazy będą bezpłatne – kontynuuje Piotr Szewczyk.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...