Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu

Myślenickiego Festiwalu Pieśni Chóralnej “Kolędy i Pastorałki”

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu już po raz 27 zaprasza do udziału w ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Chóralnej "Kolędy i Pastorałki". Najlepsze chóry z całej Polski będzie można usłyszeć 28 stycznia w sali widowiskowej MOKiS w godzinach: 10.00 - cześć pierwsza ; 13.00 - część druga.

Wielki koncert finałowy przewidziano na godzinę 18.00. Na scenie ponownie zaśpiewają nagrodzone chóry. Ponadto odbędzie się także ceremonia wręczenia nagród. Po przesłuchaniach koncertowych poszczególne chóry zapewnią oprawę muzyczną mszy świętych w wybranych kościołach na terenie Gminy Myślenice.

Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Jego Eminencji Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Arcybiskupa Krakowskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Pana Macieja Ostrowskiego. Organizatorem imprezy jest MOKiS natomiast festiwal jest finansowany z budżetu Miasta i Gminy Myślenice.

- Na scenie zaprezentuje się w sumie 15 chórów, czyli około 400 osób. To będzie prawdziwe święto chóralistyki. Myślenicki Festiwal znany jest od lat w całej Polsce i cieszy się ogromnym uznaniem wśród widzów. Umiejętności chórów oceniać będzie jury, które od lat śledzi konkursowe zmagania w Myślenicach - wyjaśnia Piotr Szewczyk, zastępcą dyrektora MOKiS.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...