Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu

62 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski dla szkół ponadgimnazjalnych oraz osób dorosłych.

 

Tradycyjnie już Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu był gospodarzem eliminacji powiatowych 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla szkół ponadgimnazjalnych i osób dorosłych. Jest to jeden z najstarszych i posiadający największą renomę w Polsce konkurs recytatorski, których głównym organizatorem jest Towarzystwo Kultury Teatralnej, natomiast patronem Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowo oraz Minister Edukacji Narodowej.

W tym roku do konkursu przystąpiło 20 recytatorów z terenu naszego powiatu, którzy występowali w trzech kategoriach konkursowych: turniej poezji śpiewanej, turniej recytatorski, turniej wywiedzione ze słowa. Oryginalny repertuar dostosowany do osobowości recytatora, staranna wymowa, zgodna z zasadami kultury słowa, bezbłędna dykcja, przemyślana interpretacja utworu oraz ogólny wyraz artystyczny zadecydowały o sukcesie.

- W tym roku postanowiliśmy zaprosić do pracy w jury m.in. studentów ostatnich lat Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Chcemy bowiem, aby uczestnicy konkursu mieli możliwość także indywidualnej rozmowy z młodymi aktorami, którzy niejednokrotnie swoje aktorskie zmagania zaczynali właśnie od konkursów recytatorskich. Mają swoje doświadczania, warsztat i wiedzę teatralną, którymi chętnie dzielą się z uczestnikami konkursu – wyjaśnia Piotr Szewczyk, zastępca dyrektora MOKiS.

Jury w składzie: Renata Furdyna - wykładowca w Szkole Aktorskiej "SPOT" w Krakowie, Natalia Hodurek – Studentka PWST, Kamila Bestry- Studentka PWST, postanowiło przyznać następujące nagrody

 

 

Wyniki konkursu

Kategoria: Turniej Poezji Śpiewanej

I nagroda
Karolina Ryś
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, Małopolska Szkoła Gościnności
im T. Chałubińskiego w Myślenicach

II i III nagrody- nie przyznano

Wyróżnienie:
Patrycja Pajor
Zespół Szkół im. Ks. J. Tischnera w Dobczycach

Kategoria: Turniej Recytatorski
I nagrody- nie przyznano

II nagroda
Michał Komenda
I Liceum Ogólnokształcące im T. Kościuszki w Myślenicach

III nagroda
Julia Wójtowicz
I Liceum Ogólnokształcące im T. Kościuszki w Myślenicach

Wyróżnienie:
Ewa Gałka
I Liceum Ogólnokształcące im T. Kościuszki w Myślenicach

Kategoria: Wywiedzione ze Słowa

I nagroda
Miłosz Werner
I Liceum Ogólnokształcące im T. Kościuszki w Myślenicach

II nagroda
Urszula Szpakiewicz
Uniwersytet Pedagogiczny

III nagrody- nie przyznano

Do rejonowego etapu konkursu, którego organizatorem jest Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie ul. Wietora 13/15 w dniach 10 i 11 kwietnia 2017 r jury wytypowało następujące osoby:
Karolina Ryś
Michał Komenda
Miłosz Werner
Urszula Szpakiewicz


Wszystkich nagrodzonych serdecznie zapraszamy na wręczenie nagród 31 marca 2017 r /piątek/ o godz 10.00

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...