Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu

Powiatowy Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół Ponadgimnazjalnych

Młodzi artyści nagrodzeni
Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu po raz piąty był organizatorem Powiatowego Przeglądu Dorobku Artystycznego Szkół Ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Myślenickiego. W przesłuchaniach konkursowych udział wzięło w sumie 22 reprezentacje m.in. z Małopolskiej Szkoły Gościnności, I LO w Myślenicach, Zespołu Szkół w Lubniu i Sułkowicach.

Celem przeglądu jest m.in. prezentacja osiągnięć artystycznych szkół ponadgimnazjalnych, umożliwienie młodzieży konfrontacji własnych osiągnięć z osiągnięciami kolegów, doskonalenie pracy artystycznej zespołów szkolnych oraz wymiana doświadczeń nauczycieli pracujących ze szkolnymi zespołami artystycznymi.
- Takie formy aktywności artystycznej są niezwykle ważne. Pozwalają bowiem młodym ludziom z różnych szkół wymienić się doświadczeniami. Bezwzględnie należy wspierać szkolne zespoły. W ramach przyszłorocznej edycji przeglądu uruchomimy warsztaty metodyczne dla nauczycieli oraz konsultacje dla młodych artystów – wyjaśnia Piotr Szewczyk, zastępca dyrektora Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.
Nagrodzone zespoły otrzymają nagrody z rąk Starosty Powiatu Myślenickiego podczas specjalnych spotkań w szkołach. Koncert laureatów odbędzie się na wielkiej gali Festiwalu Kultury Lokalnej „Nasi”, gdzie zaprezentują się największe talenty dostrzeżone podczas różnego rodzaju konkursów i przeglądów organizowanych w Myślenickim Ośrodku Kultur i Sportu. Koncert odbędzie się w raz z zakończeniem roku szkolnego w czerwcu 2017.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...