Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu

Konkurs recytatorski dla szkół podstawowych i gimnazjum

Konkurs recytatorski dla szkół podstawowych i gimnazjum

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu wspólnie z Urzędem Miasta i Gminy Myślenice serdecznie zaprasza uczniów ze szkół Podstawowych i Gimnazjów z naszej gminy do wzięcia udziału w miejsko-gminnym 61. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów.

Przesłuchania konkursowe odbędą się w dniach 12 i 13 kwietnia 2016 r. od godz. 9.00.

 

Karty zgłoszeń prosimy składać w terminie do 22 marca 2016 r. osobiście w sekretariacie MOKiS (ul. J. Piłsudskiego 20, 32-400 Myślenice) lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegółowy program prezentacji dostępny będzie na stronie internetowej MOKiS.

Informacje o konkursie udziela Justyna Gawęda tel. 12 272-15-11

 


Dla wszystkich uczestników konkursu organizowane są konsultacje recytatorskie w każdy czwartek od godz 14.00 do 20.00. Konsultacje prowadzi aktorka Magdalena Sokołowska- Gawrońska. Serdecznie zapraszamy.

Konkurs Recytatorski przeprowadzany jest w formie dwóch turniejów: turniej recytatorski oraz

turniej „wywiedzione ze słowa”.

Uczestnicy turnieju recytatorskiego oraz wywiedzione ze słowa występują w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, klasy IV-VI, gimnazja.

Repertuar: (nowy, który nie był prezentowany w poprzednich edycjach konkursu )
- w przypadku Turnieju recytatorskiego repertuar obejmuje 2 utwory o dowolnej tematyce: krótki fragment prozy i utwór poetycki.

Czas prezentacji nie może przekroczyć 5 minut.

- w przypadku Turnieju wywiedzione ze słowa repertuar jest dowolny(np. wiersz lub jego fragment, monolog literacki, collage tekstów). Dowolna forma prezentacji (np. teatr jednego wiersza, łączenie słowa mówionego ze śpiewem, z dźwiękiem, ruchem, rekwizytem, elementami pantomimy)
Czas prezentacji nie może przekroczyć 7 minut.

Uwagi organizacyjne.

1. Wykonawca może reprezentować tylko jedną instytucję (np. szkołę, ośrodek kultury, klub
czy świetlicę )

2. Wszystkie szkoły uczestniczące w konkursie zobowiązane są do przeprowadzenia wewnętrznych szkolnych eliminacji oraz zgłoszenie do konkursu tylko najlepszych recytatorów nie przekraczając przyznanych limitów.

Organizatorem konkursu jest Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu w Myślenicach, natomiast fundatorem nagród Urząd Miasta i Gminy Myślenice.

 

Regulamin wraz z kartą zgłoszeń do pobrania poniżej:

Karta zgłoszeń Regulamin

 

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...