Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu

MOKiS: Otwarte Drogi

Już po raz dziesiąty Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu było gospodarzem warsztatów dla osób niepełnosprawnych pn. „Otwarte drogi”. Wydarzenie zainicjowane przez dyrektor Małgorzatę Anitę Werner co rok spotyka się z ogromnym zainteresowaniem środowiska osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Nie inaczej było w tym roku. Festiwal jest współfinansowany ze środków MOKiS oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.


W ramach trwającego blisko 10 dni wydarzenia odbyły się m.in. warsztaty plastyczne, ceramiczne, witrażowe, zajęcia muzyczne oraz teatralne. Pod okiem wykwalifikowanych pracowników Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu blisko 100 osób uczestniczyło w zorganizowanych zajęciach. Pomysłodawcy warsztatów zadbali nie tylko o artystyczną aktywizację niepełnosprawnych, ale także o ich rozwój fizyczny, warsztatowicze mieli bowiem okazje uczestniczyć w zajęciach w centrum wodnym „Aquarius”.


- Otwarte drogi, to już tradycyjne letnie spotkania osób niepełnosprawnych. To ważne, żeby nasza instytucja kultur była otwarta na różne środowiska i ich potrzeby. Zapoczątkowane dziesięć lat temu warsztaty są autentycznie potrzebne – wyjaśnia Piotr Szewczyk, zastępca dyrektora MOKiS.


Podsumowanie warsztatów odbyło się w piątek. Zaprezentowano na nim przygotowane przez uczestników prace oraz etiudę, która powstała podczas zajęć teatralnych.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...