Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu

MOKIS: Oferta kulturalna jesień 2017

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu przygotował swoją jesienną ofertę zajęć artystycznych oraz wydarzeń kulturalnych. Najbliższe miesiące będą obfitowały w MOKiS w różnorodne formy aktywności zarówno plastyczne, muzyczne, teatralne, ale także koncertowe, wystawiennicze i edukacyjne. Jesień zapowiadają się bardzo ciekawie!

Zajęcia stałe. Sztuka dla każdego.
W ofercie artystycznej MOKiS znalazło się 12 różnych propozycji zajęć stałych: plastyka, akademia wyobraźni, teatr, balet, modelarnia, nauka gry na instrumentach (saksofon, klarnet, keyboard, gitara klasyczna, pianino, perkusja), wokal, ceramika, zumba kids oraz grafika. Taka rozpiętość tematyczna powoduje, że Myślenicki Ośrodek zyskuje miano domu kultury dla wszystkich. W okresie od września do grudnia realizowane będą wspólne inicjatywy, których partnerem jest MOKiS, a organizatorem m.in. Uniwersytet Trzeciego Wieku, Instytut Dialogu Międzykulturowego, Kalejdoskop Partnerstwa, Wajda Scholl&Studio oraz Myślenickim Stowarzyszeniem Artystów Muzyków.

- Oferta naszych zajęć jest bardzo bogata. Polecam zapoznać się z tym wszystkim, bo to warsztaty
i spotkania, które rozwijają nasze pasje, talenty, kreatywność i wiedzę. Oferta kierowana jest do wszystkich grup wiekowych – wyjaśnia Piotr Szewczyk, zastępca dyrektora MOKiS.

Wrzesień. Koncerty i wystawy.
Już 15 września o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy Interferencje. Wernisaż jednej pracy. Jest to szósta z rzędu wspólna ekspozycja artystów związanych z Liceum Plastycznym w Wiśniczu. Swoje prace na wystawie zaprezentuje m.in. Małgorzata Anita Werner – dyrektor MOKiS.

Następnego dnia 16 września o godz. 18.00 Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu będzie świętował 15-lecie działalności zespołu Noro Lim. Na rocznicowym koncercie usłyszymy wspomnieniowe utwory oraz najnowsze realizacji tej grupy muzycznej.  22 września o godz. 18.00 na wernisaż swoich fotografii organicznych zapraszają uczestnicy tego działania, które latem zrealizowała Karina Kiczek. 23 września Myślenicka Orkiestra Kameralna Concertiono zaprasza na Art-Poranki. Koncerty familijne. O godz. 11.00 i 12.30 w Sali widowiskowej MOKiS wybrzmią wspaniałe dźwięki muzyki klasycznej. Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie MOKiS. 28 września o godz. 18.00 wystawą Jan Paweł II i Brat Albert – Apostołowie naszych czasów zainaugurowany zostanie cykl wydarzeń w ramach dni św. Jana Pawła II. W ramach tej imprezy zagra m.in. Krystyna Grzowska, a także odbędzie się pokaz filmu w reżyserii K. Zanussiego.


W ostatnich dniach września odbędzie się gala partnerstwa (29.09.2017) z której dochód zostanie przeznaczony na fundusz stypendialny dla ludzi z pasją z terenu powiatu myślenickiego, a 30 września w ramach Pikniku Ekologicznego odbędą się warsztaty plastyczne pod kierunkiem instruktorów MOKiS.

Październik. Dla św. Jana Pawła II.
Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu przystąpił do projektu pn. Dni św. Jana Pawła II. Jan Paweł II i Brat Albert. Apostołowie naszych czasów. Projekt realizuje Instytut Dialogu Międzykulturowego, a wydarzenie jest współfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podczas niespełna całego miesiąca przewidziano szereg wydarzeń koncertowych i filmowych. 8 października o godz. 17.00 koncert zagra Krystyna Giżowska (wstęp wolny). 9 października o godzinie 17.00 odbędzie się otwarty pokaz filmowy w Kinie MUZA filmu w reżyserki Krzysztofa Zanussiego pn. Brat Naszego Boga. Film połączony będzie z krótką prelekcją.

Od 10 do 13 października MOKiS zaprasza szkoły średnie do otwartych pokazów filmowych: Małopolska. Miejsce serdeczne Jana Pawła II (reż. K. Glondys).
W ramach działalności teatralnej 20 października o godz. 19.00 zaplanowano spektakl Pół na Pół w reżyserki Wojciecha Malajkata z udziałem Piotra Szewdesa i Piotra Polk. Bilety na spektakl dostępne w kasie MOKiS.

Finałowym wydarzeniem w październiku będzie XX jubileuszowy Rejonowy Przegląd Grup Oazowych, który przewidziano na 22.10.2017.

Listopad. Niepodległość. Wajda. Tymański.
Głównym wydarzeniem listopada będą uroczystości związane z Narodowym Świętem Niepodległości. 11 listopada Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na otwarte warsztaty kotylionów, koncerty oraz wernisaż wystawy poplenerowej Radośnie o Polsce. 19 listopada o godz. 14.00 rozpoczną się przesłuchania konkursowe w ramach Powiatowego Przeglądu Orkiestr Dętych. Jest to impreza, której celem jest integracja środowiska muzycznego.
Listopad bez wątpienia będzie miesiącem Andrzeja Wajdy. 6 filmów dokumentalnych, opatrzonych komentarzami filmoznawców z obchodzącego jubileusz 15-lecia Wajda Scholl&Studio oraz koncert Tymona Tymańskiego – tak w skrócie można opisać nadchodzący festiwal filmu Patrz Więcej.
Już w sobotę 25 listopada będzie można wziąć udział w maratonie filmowym, a na finał wysłuchać wspaniałego recitalu Tymona Tymańskiego (koszt udziału w koncercie: 30 zł).

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...