Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu

"Most zamiast murów - Artystyczne przełamywanie barier"

XX Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne
Myślenice - Zarabie 2017
„Most Zamiast Murów - Artystyczne Przełamywanie Barier”
„DOM”

11 lipca 2017 w Myślenicach rozpoczynają się jubileuszowe XX Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne dla artystów profesjonalnych oraz XVII Europejskie Warsztaty Plastyczne dla dzieci i młodzieży.

Uroczyste otwarcie imprezy w dniu 11 lipca o godz. 18.00 w Domu Greckim, Muzeum Niepodległości, ul. Jana Sobieskiego 3 w Myślenicach.
Tytuł XX MWA „DOM” jest nieprzypadkowy. Jest on też metaforycznym odzwierciedleniem dotarcia do celu, który swój koniec i początek zawsze ma w Domu, a w kontekście warsztatów jest miejscem międzynarodowej wspólnoty twórców, w którym artystyczne i osobiste drogi od 20 lat zbiegają się na MWA. „DOM” jest fundamentem, na którym zostały stworzone myślenickie warsztaty.

Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne to cykliczne, wieloletnie interdyscyplinarne spotkania artystyczne, gromadzące twórców z całego świata. Pierwsza edycja naszych spotkań miała miejsce w 1997 roku, obecnie obchodzimy 20 lecie MWA. Od początku swojego istnienia MWA organizowane jest przez Towarzystwo Przyjaciół Francji „Ziemia Myślenicka”, organizacje pozarządową (NGO) działającą na polu kultury, edukacji i działań społecznych. MWA to nasz największy (i najdłużej trwający) projekt. Do tej pory gościliśmy artystów (profesjonalnych i nie tylko) z Meksyku, USA, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Serbii, Słowacji, Czech, Ukrainy, Rosji, Polski, Armenii, Japonii i Izraela. Artyści, których gościmy, tworzą w różnych technikach plastycznych (malarstwo olejne, akrylowe, akwarelowe, pastele, grafika, fotografia, rysunek, malarstwo na jedwabiu i innych tkaninach, graffiti, rzeźba w kamieniu, drewnie i metalu, ceramika, kowalstwo artystyczne, techniki eksperymentalne - np. tkanina przestrzenna, instalacje). Ponadto gościmy artystów tworzących w innych dziedzinach sztuki – np. muzyka, teatr, techniki audiowizualne, happeningi i performance artystyczny, tkactwo artystyczne, poezja i inne krótkie formy pisarskie.

Nasze spotkania to nie tylko wspólna praca twórcza i wymiana doświadczeń, ale także nawiązanie przyjaźni oraz wieloletniej współpracy, która owocuje licznymi imprezami artystycznymi w różnych miejscach Europy (m.in. Francja: Lille, Rouvroy, Auby, Drocourt, Gentinoux; Ukraina: Kijów, Lwów, Gródek Jagielloński; Słowacja: Ruzomberok, Dolny Kubin, Oravsky Hrad, Srnacie, Liptovska Sielnica, Lucky; Polska: Kraków, Myślenice, Bełchatów, Libiąż, Nowy Targ, Gorlice, Pcim, Tokarnia).

Zapraszamy do odwiedzenia nas w trakcie trwania warsztatów (11–21.07.2017r.).
Jesteśmy w Myślenicach na Zarabiu  (Ośrodek Wczasowy PTTK, ul. Zdrojowa 1), można przyjść, porozmawiać, przyjrzeć się pracy twórców, zrobić zdjęcia, odkryć talent...
Jubileuszowym warsztatom będzie towarzyszył cykl wystaw artystycznych prezentujących dorobek twórczy 20 lat tych spotkań.
Uroczyste zakończenie XIX MWA w dniu 21 lipca o godz. 18 w Sali widowiskowej Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu oraz Galerii Sztuki Współczesnej MOKIS (ul. Piłsudskiego 20).

 

 

 

Załączniki:
Pobierz plik (zaproszenie mwa 2017.pdf)zaproszenie mwa30-06-2017 11:26

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...