Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu

MOKIS: wypisz wymaluj w kwietniu

Kwiecień w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu upłynie pod znakiem literatury. W ramach cyklu pn. „Wypisz. Wymaluj.” zrealizowanych zostanie szereg wydarzeń skoncentrowanych na tych obszarach sztuki, które łączą się z literaturą. Odbędą się otwarte warsztaty introligatorskie, spotkanie z twórczością studentów Pracowni Liternictwa i Typografii Wydziału Grafiki Krakowskiej ASP oraz finisaż wystawy grafik i malarstwa Krzysztofa Marciniaka wraz ze spotkaniem poświęconym artyście.


Kwiecień, to także zmagania recytatorskie. Przez cały miesiąc w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu o Myślenicki Laur Recytacji rywalizowali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, a w ramach eliminacji powiatowych ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego także uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.


Wielkanocny konkurs


Już 11 kwietnia o godz. 12.00 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu poznamy zwycięzców wielkanocnego konkursu na myślenicką pisankę. Do artystycznych zmagań przystąpiło w sumie 397 wykonawców. Jury pod kierunkiem Małgorzaty Anity Werner wybrało i nagrodziło najlepsze prace.


- Zwycięzców poznamy podczas specjalnej wystawy pokonkursowej na którą zapraszamy wszystkich uczestników oraz widzów ciekawych wszystkich wspaniałych prac. Poziom był bardzo wysoki – zaprasza Małgorzata Anita Werner, dyrektor MOKiS.
Wernisaż odbędzie się 11.04.2017 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu o godz. 12.00


Wytypowani 2


20 kwietnia o godz. 18.00 w Galerii Sztuki Współczesnej Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu odbędzie się spotkanie ze studentami Pracowni Liternictwa i Typografii Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Na wystawie zostaną zaprezentowane projekty typograficzne przygotowane przez studentów.


- Będzie to przeglądowa, zbiorowa wystawa obrazująca zmagania studentów z liternictwem i typografią. To bardzo interesujący materiał – zachęca Natalia Nowacka – główny specjalista ds. edukacji artystycznej i wystawiennictwa MOKiS.


Grafiki i malarstwo


Od marca w holu wystawienniczym Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu można oglądać ekspozycję prac autorstwa Krzysztofa Marciniaka. Ze zbioru ponad 6 000 tys. prac autorzy wystawy wybrali 101 grafik i obrazów, które przekrojowo ukazują twórczość Marciniaka. Finisaż wystawy połączony ze spotkaniem na temat twórczości autora odbędzie się 28 kwietnia o godz. 18.00 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu.
- Twórczość Krzysztofa Marciniaka jest niezwykła. Osobiście jestem urzeczony, tym co po sobie zostawił. Przekonuje mnie ładunek emocjonalny, precyzja i talent – mówi Piotr Szewczyk, zastępca dyrektora MOKiS.


Zrób sobie notes


W sobotę 29 kwietnia Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na warsztaty introligatorskie, które poprowadzi Joanna Tyborowska. Podczas trwającego trzy godziny warsztatu od 10.00 do 13.00 będzie można samodzielnie przygotować sobie notatnik w twardej lub miękkiej oprawie. Joanna Tyborowska jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się designem, typografią oraz plakatem artystycznym. Obecnie jest asystentem w Instytucie Sztuki, Zakład Grafiki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie.
Na warsztaty obowiązują zapisy telefoniczne: 12 272-15-11 (Natalia Nowacka). Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Wstęp bezpłatny.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...