Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu

Batikowe pisanki świata

Batikowe pisanki stały się tematem przedświątecznych zmagań w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. W ramach warsztatu batiki: pisanki świata zrealizowanego w cyklu wydarzeń pod nazwą Marcowe podróże małe i duże dzieci, młodzież i dorośli pod kierunkiem Natalii Nowackiej i Joanny Jaromin przygotowali własnoręcznie ozdobione tradycyjne wielkanocne pisanki.

Batik to technika malarska polegająca na kolejnym nakładaniu wosku i kąpieli w barwniku, który farbuje jedynie miejsca nie zamaskowane warstwą wosku. Dla uzyskania specjalnych efektów proces woskowania i farbowania można powtarzać wielokrotnie.

- Zaproponowana przez nas technika zdobienia wielkanocnych pisanek przypadła do gustu uczestnikom. Niezależnie od wieku wszyscy bardzo się angażowali. Na zajęciach była bardzo miła i twórcza atmosfera. Moim zdaniem powstały małe wielkanocne arcydzieła – mówi Natalia Nowacka, główny specjalista ds. edukacji artystycznej i wystawiennictwa MOKiS.

Temat świąt wielkanocnych w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu obecny jest także za sprawą konkursu na Myślenicką pisankę. Na konkurs wpłynęło ponad 390 wykonanych różną techniką i w różnym stylu pisanek.

- Jestem bardzo usatysfakcjonowany zainteresowaniem, jakim cieszy się ogłoszony przez nas konkurs. Mamy ponad 370 zgłoszeń i to zarówno od młodzieży jak i dorosłych. 7 kwietnia w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu poznamy zwycięzców konkursu, w którym nagrody ufundował Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice – mówi Piotr Szewczyk, zastępca dyrektora MOKiS.

 

Galeria znajduje się pod artykułem, zapraszamy do przejrzenia zdjęć.

 

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...